ورزشی

جدال حساس صدرنشین و مدافع عنوان قهرمانی/ گیتی‌پسند در کمین شهداب – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، هفته نهم دور برگشت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه دوم اسفندماه با هفت دیدار در شهرهای تهران، اصفهان، اردکان، سیرجان، رفسنجان، گنبد و اسلامشهر پیگیری می‌شود.

تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و شهداب یزد که رتبه‌های اول و دوم جدول را در اختیار دارند، این هفته در سالن گهر روش سیرجان به مصاف یکدیگر خواهند رفت که حساس‌ترین مسابقه هفته است. شهداب در دور رفت و در بازی خانگی سه بر صفر مغلوب سیرجان شد و این هفته با هدف جبران این نتیجه به میدان می‌رود.

فولاد با ۱۷ برد و ۴۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و نگرانی بابت جایگاه خود نخواهد داشت و با امتیاز میزبانی به مصاف شهداب مدافع عنوان قهرمانی می‌رود، اما شهداب برای حفظ جایگاه دومی جدول محکوم به شکست صدرنشین است، زیرا یزدی‌ها با ۱۴ برد و ۴۲ امتیاز در رتبه دوم قرار دارند و اگر این هفته مغلوب میزبان شوند، گیتی پسند با شکست پیکان می‌تواند جای این تیم را در جدول بگیرد.

شاگردان سید سعید عقیلی سرمربی گیتی‌پسند این هفته در بازی خانگی به مصاف پیکان می‌روند. نماینده اصفهان با ۱۳ برد و ۴۰ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد و پیکان با ۱۲ برد ۳۵ امتیاز در رتبه پنجم است. پیکان در دیدار رفت سه بر صفر به پیروزی رسید و اصفهانی‌ها با دنبال انتقام با استفاده از امتیاز میزبانی هستند.

در سومین مسابقه این هفته لیگ برتر مردان تیم طبیعت که با ۱۳ برد و ۳۸ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارد، میزبان هورسان رامسر است. نماینده رامسر با ۱۰ برد و ۲۷ امتیاز در جایگاه دهم جدول است و در صورت پیروزی جایگاهش تغییر نخواهد کرد. مسابقه دور رفت دو تیم سه بر یک به سود طبیعت شد و شاگردان ابراهیم وادی در اندیشه کسب دومین پیروزی مقابل هورسان در این فصل از مسابقات هستند.

تیم ایفاسرام اردکان که هفته قبل در مسابقه با پیکان سه بر دو مغلوب شد، این هفته در جدال با دیگر تیم خودروساز کشور در تهران به میدان می‌رود. ایفاسرام با ۱۲ برد و ۳۵ امتیاز در رتبه ششم جدول است و جدال دور رفت با سایپا نیز سه بر یک به نفع نماینده اردکان شد.

تیم سایپا که جایگاهش در انتهای جدول قطعی شده و تا پایان مرحله مقدماتی تغییری نخواهد کرد، برای دومین برد فصل خود به میدان می‌رود و از آنجایی که بازیکنان این تیم دیگر هیچ استرسی برای جدول ندارند، شاید شاهد عملکرد بهتری از تیم سایپا در این مسابقه باشیم، اما ایفاسرام برای باقی ماندن در هشت تیم برتر محکوم به شکست حریفان در دیدارهای باقی مانده است.

در یکصدوپنجاهمین مسابقه لیگ برتر مردان سال جاری تیم‌های چادرملو اردکان (۱۰ برد، ۳۲ امتیاز و جایگاه نهم) و پاس گرگان (۱۱ برد، ۳۰ امتیاز و رتبه هشتم) در سالن آیت‌الله خاتمی اردکان به مصاف یکدیگر خواهند رفت. پاس در مسابقه رفت سه بر یک به پیروزی رسید و چادرملو در صورت پیروزی در این مسابقه جایگاه بهتر جدول را از آن خود خواهد کرد.

چهار تیم انتهای جدول لیگ برتر مردان در مرحله پلی‌اوت برای بقا در مهمترین رویداد والیبالی ایران مبارزه خواهند کرد و فرار از این منطقه اولویت تیم‌هایی همانند نیان الکترونیک و شهرداری گنبد است که این هفته در سالن المپیک گنبد کاووس به مصاف یکدیگر می‌روند.

شهرداری گنبد با هفت برد و ۲۴ امتیاز و نیان الکترونیک با ۶ برد و ۲۴ امتیاز در رتبه‌های ۱۲ و ۱۳ جدول قرار دارند و مسابقه دور رفت دو تیم نیز سه بر یک به سود نماینده مشهد به پایان رسید. بنابر این گنبدی‌ها به دنبال جبران نتیجه دور رفت خواهند بود و اگر به این هدف برسند، حضور نیان در پلی‌اوت تقریباً قطعی می‌شود.

تیم شهرداری ارومیه که با ۱۲ برد و ۳۲ امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار دارد، این هفته در رفسنجان میهمان مس (۹ برد، ۲۷ امتیاز و رتبه یازدهم) است. دیدار دور رفت دوتیم سه بر دو به سود ارومیه شد و شاگردان محمد محمدکاظم در اندیشه جبران شکست با امتیاز میزبانی هستند. البته شکست نماینده ارومیه که در هفت دیدار قبلی خود فاتح میدان بوده است، کار آسانی برای مس نخواهد بود.

برنامه کامل دیدارهای هفته بیست‌ودوم لیگ برتر مردان به قرار زیر است:

سایپا تهران – ایفاسرام اردکان، سالن فدراسیون

گیتی‌پسند اصفهان – پیکان تهران، سالن مخابرات

چادرملو اردکان – پاس گرگان، سالن آیت‌الله خاتمی

فولاد سیرجان ایرانیان – شهداب یزد، سالن گهر روش

مس رفسنجان – شهرداری ارومیه، سالن ۹ دی

شهرداری گنبد – نیان الکترونیک مشهد، سالن المپیک

طبیعت – هورسان رامسر، سالن شهید بیضایی

تمامی بازی‌ها به صورت همزمان رأس ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد.

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا