عمومی

«جزیره جنوبی» به قطب گردشگری تبدیل شود/ لزوم تامین زیرساخت‌ها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مل-گروه استانی-عصمت اسمری: شهرستان گرناوی در شمال بوشهر یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری جنوب کشور است به ویژه در سال های اخیر هموطنانی از سراسر کشور از این مکان دیدن کرده اند.

یکی از جاذبه های منحصر به فرد این شهرستان وجود روستاهای گردشگری با مناظر طبیعی جذاب است که ظرفیت عظیمی برای توسعه گردشگری دارند و علاقه گردشگران را برمی انگیزند.

جزیره جنوبی یکی از روستاهای شهرستان گناوه است که درست در کنار خلیج فارس ظرفیت زیادی در زمینه گردشگری دارد و سواحل زیبای این روستا علاقه مندان زیادی از سراسر کشور دارد.

در حالی که تاکنون امکانات مناسبی در اختیار گردشگران جزیره قرار نگرفته است، انتظار می رود مسئولان برای توسعه و ارتقای زیرساخت های گردشگری جزیره مصمم باشند.

در روزهای مختلف سال به ویژه نیمه دوم سال و نوروز مردمی از نقاط مختلف استان بوشهر و سایر نقاط کشور برای گذراندن وقت به این جزیره می آیند و باید فضای مناسبی برای حضور در این جزیره فراهم شود. گردشگران

جزیره جنوبی گرناوی فرصت ها و قابلیت های زیادی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری دارد و در این راستا باید زیرساخت های ویژه گردشگری در این روستا فراهم شود.

توسعه زیرساخت های گردشگری جزیره

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مایر گفت: استان بوشهر ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد و باید شرایط مناسبی برای تقویت این بخش فراهم شود.

اسماعیل سجادی منش ساحل و دریا را یکی از مهم ترین قابلیت های بوشهر خواند و ادامه داد: بسیاری از شهرها و روستاهای استان در مجاورت دریا هستند که فرصت بسیار خوبی برای بازدید گردشگران فراهم می کند.

وی تلاش ها و پیگیری های زیرساخت های گردشگری در روستای جزیره کناوی جنوبی را معرفی کرد و گفت: ساحل این روستا یکی از زیباترین جاذبه های ساحلی بوشهر است.

استفاده از توانمندی های بخش خصوصی

مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: در بازدیدی که به همراه چند تن از مسئولان استان از روستای گرناوی در جزیره جنوبی داشتیم، بر تقویت زیرساخت های گردشگری این روستا تاکید شد.

وی افزود: ما نیز با توجه به علاقه سرمایه گذاران بخش خصوصی به ساخت مراکز و تأسیسات اقامتی و گردشگری در روستا برای این موضوع اعلام آمادگی کرده ایم.

سجادی منش ادامه داد: مقرر شد با ارائه درخواست سرمایه گذار برای ایجاد زیرساخت گردشگری در روستای جزیره جنوبی در کمترین زمان ممکن با در نظر گرفتن ضوابط قانونی مجوزهای لازم صادر و تسهیلات مربوط به این امر صادر شود. منطقه و همچنین سرمایه گذاری بخش خصوصی که یک موضوع عملیاتی است.

توسعه تاسیسات جزیره جنوبی

مشاور استاندار بوشهر نیز در این زمینه به اهمیت توسعه گردشگری در بوشهر اشاره کرد و گفت: توسعه گردشگری نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در ایجاد اشتغال و درآمد دارد و باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد.

حجت الاسلام موسی کمالی گفت: آمادگی حمایت از بخش خصوصی و رفع موانع سرمایه گذاری در این بخش را داریم و از این موضوع استقبال می کنیم.

وی گفت: همچنین با رایزنی های لازم و افزایش اعتبار روستا، طرح بهسازی جزیره جنوبی را تقویت خواهیم کرد.

مشاور استاندار بوشهر در توسعه زیرساخت‌های گردشگری جزیره جنوبی تصمیم گرفت اعتبار لازم را در حوزه ساحل‌سازی تامین و پیگیری‌های استانی و ملی را انجام دهد.

دکمه بازگشت به بالا