اقتصادی

جزییات از سرگیری سفرهای زمینی خارجی

بازیابی جزئیات سفرهای خارج از شهر

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جزئیات از سرگیری سفرهای خارجی زمینی با وسایل نقلیه عمومی را پس از گسترش واکسیناسیون و کنترل شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.

به گزارش patc، سه روز پیش داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره سفرهای زمینی به خارج از کشور توضیح داد که در آینده نزدیک امکان سفر به محله های همجوار با وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای وجود خواهد داشت. کشور. پس از انتشار این خبر قطعاً نشان از رونق سفرهای خارجی در سال های گذشته و قبل از شیوع ویروس کرونا داشت.داریش بگر جوان، مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به patc گفت: پیش از این، ماشین های شخصی و وسایل حمل و نقل عمومی برای سفر زمینی به کشورهای همسایه وجود داشت، اما قبل از این همه گیری، تقریباً همه کشورهای همسایه حمل و نقل مسافر داشتند.
وی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا به دلیل محدودیت‌های سفر ناشی از تدوین موافقت‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، سفرهای زمینی به کشورهای همسایه محدود شد، اما با تکمیل واکسیناسیون و کنترل شیوع ویروس کرونا، این سفرها به کشور بازگشته است. طبیعی.”

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: احیا و از سرگیری سفرهای خارجی منوط به توافقات دوجانبه و چندجانبه با کشورهای همسایه است که در این زمینه باید موافقت‌نامه‌های بهداشتی مشترکی تنظیم شود. این وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور خارجه است، وظایف این وزارتخانه است، اما هر توافقی که در این زمینه امضا و منعقد شود، اجرا خواهیم کرد.
باقرجوان خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته قبل از شروع بیماری سینه پهلو جدید، سفر زمینی به تمامی کشورهای همسایه از جمله ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان، جمهوری نخجوان و … داشتیم. البته در سوریه قبل از اینکه شاهد اتفاقات چند سال گذشته باشیم، همیشه جابجایی مسافر زمینی داشته ایم و با توجه به بهبود اوضاع کشور و کنترل شیوع ویروس کرونا، سفر زمینی به سوریه انجام خواهد شد. راه اندازی مجدد به عنوان مثال قبل از شیوع ویروس جدید تاج، اتوبوس های عراقی زائران را به ایران می بردند و سپس به قم و مشهد سفر می کردند که می توان آن را تکرار کرد.
وی در خصوص نرخ کرایه سفرهای خروجی نیز گفت: برای سفرهای خروجی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، کرایه تعیین می شود و در صورت تخلف حتما با آن برخورد می کنیم.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا