حوادث و رویدادها

جستجو برای ۵ مفقودی زرین کوه دماوند/درخواست برای عدم صعود به ارتفاعات

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اعلام اینکه عملیات جستجوی پنج مفقود شده در دماوند جنشان را ادامه می دهد ، افزود: “شب گذشته این افراد در کنار رودخانه مشاهده شدند. انشاالله که امروز ، عملیات جستجو منجر به یافتن آنها شود. ”

منصور درگاتی (منصور درگاتی) در گفتگو با patc ، وی گفت: پس از اعلام ناپدید شدن پنج نفر در زرین کوه دماوند در روز سه شنبه 16 دی ، آنها به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر در تهران مراجعه کردند که دو تیم جستجو و نجات از جمله نجاتگران هلال احمر و پرسنل انتظامی دستگیر شدند. به صحنه فرستاده شده است. بعلاوه ، فرماندار دماوند از اول صبح برای ایجاد هماهنگی و تعامل بین دستگاهها هنگام عملیات جستجوی نیروی نجات در ارتفاع فوق الذکر ظاهر شده است.

وی افزود: علی رغم اعلام ممنوعیت کوهنوردی و احتمال ریزش بهمن ، این پنج نفر به قله رسیده اند و کمیته کوهنوردی نیز اعلام کرد که آنها از هویت و عضویت در تیم کوهنوردی اطلاعی ندارند.

وی با اشاره به احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات خاص ، از همه طرف های ذیربط خواست که در چنین روزهایی بالا نروند و تأکید کرد: طبق هشدار سازمان هواشناسی ، افراد علاقه مند باید از صعود خودداری کنند تا از بروز این روزها جلوگیری کنند. هر تصادفی خودداری.

وی تأکید کرد: علی رغم انجام اقدامات امدادی توسط مقامات محلی و نیروهای ویژه در محل حادثه ، امداد و جستجو در محل ، امکانات بسیج و نجاتگران تلاش بی وقفه در برف و سرما با بیش از یک متر برف تاکنون ، مفقودین من هنوز پیدا نکردم اما خدا را شکر خوشبختانه قول داده شده است که پنج نفر از آنها را در کنار رودخانه ببینیم و یک تماس تلفنی برقرار کنیم ، پس از استقرار این افراد در کنار رودخانه و آتش سوزی ، به دلیل ریزش شدید بهمن نتوانستند از مسیر خود برگردند. طی هماهنگی بین جمعیت هلال احمر و واحد نجات هوایی هلال احمر و پرواز هلی کوپتر در ساعت 8 صبح روز چهارشنبه ، آنها ممکن است برگردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا