فرهنگ و هنر

جشنواره «موسیقی نواحی» رویداد هویت‌بخش و انسجام‌آفرین است

patc/گلستان محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به ایراد سخنرانی پرداخت.

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران سخنرانی کرد.

در پیام آمده است:

به نام خدا

شکایت سرنا و تهدید دهل که چیزی نیست

پس حکیم می گوید ما این صداها را از چرخ ریسندگی می گیریم

ندای تور گردباد مردمی است که تا سر گلو با تنبور آواز می خوانند.

تنوع و قدمت فرهنگ و هنر ملت عزیزمان، در عین حال بیانگر آرمان های یک ملت و در عین حال حفظ هویت های ملی و تاریخ های ماندگار همراه با آئین های والا، نشان از استحکام بنیان های فرهنگی و هنری این سرزمین دارد.

موسیقی خطه ایران با کلام و آوازها و آواهای جانبخش خود به مثابه میعادگاه موسیقی و اندیشه و ذائقه اصیل و ریشه دار آمیخته با زندگی اجتماعی و اندیشه های سرزمین و رفتار مردم است. ، در سطوح و سطوح مختلف می توانید اصالت، معرفت و معنویت را بشنوید. او گوش داد و از آهنگ های روحی آن نهایت استفاده را کرد.

از این منظر، موسیقی منطقه، این میراث ناملموس، در طول زمان به عنوان یک سرمایه قدرتمند و سفیری بیانگر به عنوان بیانگر اتحاد، برادری و رفاقت و برابری، پاسداری و توجه به سنت ها و آیین های ملی و محلی بوده است. خطر بحرانی که هویت را تضعیف می کند و به حفظ استقلال فرهنگی کمک می کند.

این رویداد هویت‌بخش و منسجم با میزبانی جشنواره موسیقی در منطقه ایران، بخش کوچکی از موسیقی گسترده اقوام مختلف اسلام در ایران را نشان می‌دهد و تلاش می‌کند تا این بعد و ظرفیت گسترده و اصیل را حفظ و عرضه کند. شنوندگان، از آنجا نغمه ها و آوازهای برآمده و نفس های صمیمی و دوستانه و چنگال های جادویی و تکان دهنده ای که نسل به نسل با عشق و پشتکار بزرگان منتقل شده است، برای علاقه مندان آورده می شود و شنوندگان هر ساله در این مکان ملاقات.

علاوه بر این استان گلستان میزبان پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران است که به دلیل حضور ملیت‌های مختلف به دلیل ساختار جمعیتی و ویژگی‌های قومی-مذهبی ضمن بهره‌مندی از جغرافیای منحصربه‌فرد، می‌تواند چشم‌اندازی روشن و مؤثر و مؤثر در اقناع را ترسیم کند. اقلیم و گامی فراموش نشدنی در جهت تحقق چشم انداز. در مقابل این درخت باید فرهنگ و هنر باشد.

از زحمات تمامی هنرمندان، کارگران فعال و پرتلاش و مردم حاضر در صحنه این رویداد بزرگ موسیقی تشکر و قدردانی می کنم و از درگاه خداوند متعال توفیق اهداف عالی جشنواره و تداوم و تعالی این رویداد بزرگ هنری را مسالت دارم.

محمود سالاری

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا