جلوه‌های سخت‌کوشی رئیس‌جمهور شهید را در همه جا می‌بینیم

میرهاشم موسوی گفت: وقتی با نگاه مدیریتی به دستاوردهای بخش‌های مختلف کشور نگاه می‌کنیم، جلوه‌های سخت‌کوشی رئیس‌جمهور شهید را در همه جا می‌بینیم.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در چهارمین نشست شورای معاونان در سال ۱۴۰۳ که با حضور جمعی از معاونان و مدیران‌کل ستادی این سازمان برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: تکالیفی که بر دوش ما است و فرصت‌هایی که برای خدمت به مردم در اختیار داریم، بسیار ارزشمند هستند و نباید به راحتی از دست بروند. همه ما در قبال انتخابات به عنوان یک رویداد مهم ملی وظیفه داریم و نخستین وظیفه ما کمک به مشارکت باشکوه مردم است. اگر می‌گوییم ولایتمدار هستیم باید در جهت برآورده شدن انتظارات رهبر انقلاب حرکت کنیم و در بحث انتخابات یکی از موضوعاتی که باعث رضایت رهبر معظم انقلاب می‌شود، مشارکت پرشور همه مردم است. رهبر انقلاب فرمودند که آیت‌الله رئیسی نصاب و معیار خدمتگزاری به مردم را ارتقا داد و از این جهت ما نیز باید به دنبال امتداد گفتمان انقلاب اسلامی در این نصاب و در این تراز باشیم تا رئیس‌جمهوری مردمی، انقلابی، پرتلاش، خستگی‌ناپذیر، مدیر و مدبر، فسادستیز و استکبارستیز انتخاب شود.

موسوی در این نشست ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره رئیس‌جمهور شهید حضرت آیت‌الله رییسی اظهار داشت: غم و سوگ فقدان رئیس‌جمهور شهید هنوز بر قلب‌های ما حاکم است و همچنان باور ما این است که آیت‌الله رییسی از میان ما نرفته و هنوز هم در بین ما حضور دارد. البته این در سنت دینی ما هم سابقه دارد و قرآن کریم می‌فرماید که شهدا زنده‌اند؛ از این حیث از روح بلند این عالم بزرگوار و شهدای مسیر خدمت، برای حسن اجرای بار سنگینی که بر دوش داریم، استمداد می‌طلبیم.

وی با اشاره به ضرورت یادآوری و تبیین مقام علمی، اخلاص و تلاش و مجاهدت‌های رئیس‌جمهور شهید، گفت: اولویت اول آیت‌الله رئیسی در همه شرایط و در همه حال، رفع مشکلات مردم بود. وقتی با نگاه مدیریتی به دستاوردهای بخش‌های مختلف کشور نگاه می‌کنیم، جلوه‌های سخت‌کوشی رئیس‌جمهور شهید را در همه جا می‌بینیم. تحول شاخص‌های رشد اقتصادی چیزی است که در این مدت بر همگان عیان شد و امروز کسی نمی‌تواند رشدی که از صفر شروع شد و به حدود ۵ درصد رسید را نادیده بگیرد. همچنین کنترل نقدینگی و تورم در دوره کمتر از سه سال و رونق در عرصه تولید نیز قابل انکار نیست؛ همچنان‌که اشتغال بیش از یک میلیون نفری در هر سال هم موضوعی کاملاً روشن است.

موسوی توجه خاص آیت‌الله رئیسی به مناطق کمتربرخوردار کشور و همنشینی ایشان با مردم این مناطق را از دیگر ویژگی‌های رئیس‌جمهور شهید برشمرد و اظهار داشت: ایشان همواره در جلسات و حاشیه جلسات، پیگیر وضع مردم بود و دائماً از اقدامات دستگاه‌ها در راستای رفع موانع زندگی مردم می‌پرسید و این دغدغه‌مندی نسبت به وضع معیشت مردم، از خصوصیات برجسته رئیس‌جمهور شهید بود. این خصوصیات و یاد و خاطره ایشان و شهدای مسیر خدمت فراموش شدنی نیست و آن فرمایش رهبر انقلاب که «دلم برای رئیسی سوخت» اوج اقتدار رئیس‌جمهور شهید و نشان‌دهنده جایگاه رفیع ایشان نزد رهبری معظم انقلاب بود؛ کسی که در زمان حیات همه ناملایمات را تحمل می‌کرد و در برابر طعن و کنایه‌ها تسلیم نمی‌شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با تأکید بر اینکه برای قدردانی از رئیس‌جمهور شهید باید خواست و اراده و مسیر او را دنبال کرد، گفت: آیت‌الله رئیسی ولایت‌مدار محض بود و کسی که می‌خواهد در امتداد مسیر او قدم بردارد باید مطلقاً ولایت‌مدار باشد. اراده و ایمان و عمل آیت‌الله رئیسی با یکدیگر ممزوج بود و به آنچه ایمان داشت، عمل می‌کرد. بنابراین اگر می‌خواهیم در چارچوب این مکتب حرکت کنیم، باید مسیر خدمت به مردم را با قوت و قدرت ادامه بدهیم. در واقع تمجید از رئیس‌جمهور شهید آنجا تبدیل به قدردانی واقعی از یک خادم واقعی می‌شود که آنچه او اراده انجام آن را داشت را در دستور کار قرار دهیم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

وی افزود: شهید رئیسی مردم را به معنای واقعی کلمه قبول داشت و برای آنها ارج و ارزش قائل بود و به همین خاطر همه زندگی خود را در راه خدمت به آن‌ها صرف کرد. بنابراین ما اگر می‌خواهیم راه او را دنبال کنیم باید در مقام عمل مردم را تکریم کنیم و خدمت به آنها را مغتنم بشماریم.

موسوی با تأکید بر اهمیت شأن و جایگاه سازمان تأمین‌اجتماعی در نظام حکمرانی کشور، گفت: در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی، اقدامات مهمی در سازمان تأمین‌اجتماعی صورت گرفت که باید با قدرت و قوت استمرار پیدا کند. امروز یکی از تکالیف ما در برابر مردم و در قبال آیت‌الله رئیسی این است که در وظایف خود تعلل نکنیم و فرصت‌ها را از دست ندهیم؛ چنانکه در سنت دینی ما هم بر این امر تأکید شده است. تکالیفی که در قبال مردم بر دوش ما است و فرصت‌هایی که برای خدمت به مردم در اختیار داریم، بسیار ارزشمند هستند و نباید به راحتی از دست بروند. مسئولیت ما در سازمان تأمین‌اجتماعی نه به روز و ساعت بلکه به ثانیه‌ها وابسته است و اگر لحظه‌ای تعلل کنیم فرصت‌ها از دست می‌رود و در مقابل اگر بر خدمت‌رسانی تمرکز کنیم بر برکت کار ما افزوده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه امتداد مسیر شهید رئیسی این است که امانت خدمت به مردم را به خوبی حفظ کنیم، گفت: رهبر انقلاب در همین حادثه اخیر به همه ما تذکر دادند که کشور نباید معطل بماند و نمی‌ماند و در هر شرایطی باید با قوت و قدرت در مسیر خدمت به مردم حرکت کنیم.

موسوی با اشاره به این‌که انتخابات یک مسئله مهم ملی برای کشور است، گفت: همه ما در قبال این پدیده مهم ملی وظیفه داریم و نخستین وظیفه ما کمک به مشارکت باشکوه مردم است. اگر می‌گوییم ولایتمدار هستیم باید در جهت برآورده شدن انتظارات رهبر انقلاب حرکت کنیم و در بحث انتخابات یکی از موضوعاتی که باعث رضایت رهبر معظم انقلاب می‌شود، مشارکت پرشور همه مردم است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اهمیت توجه به شاخص‌های مورد نظر امام(ره) و رهبر انقلاب در انتخاب رئیس‌جمهور را یادآور شد و افزود: رهبر انقلاب فرمودند که آیت‌الله رئیسی نصاب و معیار خدمتگزاری به مردم را ارتقا داد و از این جهت ما نیز باید به دنبال امتداد گفتمان انقلاب اسلامی در این نصاب و در این تراز باشیم تا رئیس‌جمهوری مردمی، انقلابی، پرتلاش، خستگی‌ناپذیر، مدیر و مدبر، فسادستیز و استکبارستیز انتخاب شود.

وی همچنین بر مراقبت از سازمان تأمین‌اجتماعی و منافع آن در ایام پیش رو تأکید کرد و افزود: معاون اول محترم رئیس‌جمهور بخشنامه‌ای صادر کردند که ما هم آن را به همه واحدهای سازمان ابلاغ کردیم مبنی بر اینکه امکانات دولتی نباید در جهت اهداف انتخاباتی مورد استفاده قرار گیرد و ما اجازه نداریم که در این ایام له یا علیه کسی اقدام کنیم. کارکنان عزیز سازمان تأمین‌اجتماعی باید مراقبت کنند که در ساعات اداری از قوانین مربوطه تخطی نکنند و از امکانات سازمان در جهت منافع انتخاباتی استفاده نشود. ان‌شاء‌الله در هشتم تیرماه امسال نیز مثل همیشه شاهد اهتزاز پرچم بااقتدار و پرشکوه جمهوری اسلامی ایران و انتخاب یک رئیس‌جمهور خوب با اراده ملت شریف ایران خواهیم بود.

دکمه بازگشت به بالا