اقتصادی

جوجه‌ریزی ۱۴۰ میلیون قطعه‌ای در کشور تا پایان آذرماه

patc/همدان معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از ظرفیت جوجه‌ریزی ماهانه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون قطعه در کشور خبر داد و گفت: بیش از ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی تا پایان آذر ماه انجام خواهد شد که نوید بخش تولید مناسب است.

محمدابراهیم حسن‌نژاد شنبه، ۲۵ آذر در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان نهاوند با اشاره به ظرفیت خوب استان همدان در بخش کشاورزی اظهار کرد: استان همدان جزو استان‌های با ظرفیت کشور در بخش دامداری و صنعت طیور به شمار می‌رود.

به گزارش patc به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، وی با بیان اینکه وضعیت کشور نیز در بخش تولید گوشت، وضعیت مناسبی است، افزود: سالانه حدود ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن سالانه گوشت مرغ در کشور تولید می‌شود به‌طوری که ظرفیت جوجه‌ریزی در ماه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون قطعه است.

وی با تاکید بر اینکه میزان جوجه‌ریزی در آذر ماه چشمگیر بوده است، گفت: بیش از ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی تا پایان آذر ماه انجام خواهد شد که نوید بخش تولید مناسب است.

حسن‌نژاد در بخش دیگر سخنانش به تلاش برای افزایش تولید گوشت مرغ اشاره کرد و ادامه داد: با افزایش تولید علاوه بر تامین نیاز کشور، میزان ذخیره‌سازی در کشور افزایش پیدا می‌کند همچنین با تولید بیشتر قیمت نیز مناسب‌تر خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر تمهیدات اندیشیده شده در راستای تامین نهاده‌های صنعت طیور اضافه کرد: بخش قابل توجهی از نهاده‌های مورد نیاز این صنعت از خارج تامین می‌شود از همین رو اقدامات لازم برای تأمین ذرت و کنجاله سویا در دستور کار قرار گرفته به نحوی که در این خصوص از این به بعد مشکلی نباشد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا