عمومی

حراست از سرمایه عظیم دامی سلامت عمومی را تضمین می‌کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، بهلول ㄧ ㄧ ㄧ ㄧ وی چهارشنبه شب با حضور نماینده ولی فقیه استان و ائمه جمعه اردبیل در بازدید از یکی از واحدهای تولیدی صنایع غذایی گفت: پیشگیری از انواع بیماری های دام و طیور انجام شده است. برین حفظ و حراست از سرمایه های عظیم دامی منطقه و تامین بنیان سلامت جامعه باید سرلوحه وظایف مسئولان باشد.

وی در خصوص نظارت بهداشتی و کیفی دامپزشکی در حوزه دامپروری و صادرات فرآورده های دامی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با نظارت اداره کل بهداشت بیش از یک هزار و 860 مورد جمع آوری و حمل و نقل شده است. تن پای مرغ و پای مرغ. به ویتنام، هنگ کنگ، صادرات به چین و حتی امارات.

مدیر اداره دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در همین مدت 700 تن خون و کنجاله گوشت به کشور همسایه ترکیه صادر شد، گفت: نگران باشید، بیانیه: فقط با مجوز دامپزشکی می توان فرآورده های خام دامی را صادر کرد.

حفاظت از سرمایه عظیم دام برای تضمین سلامت عمومی

وی شیوع بیماری عروق بیماری کرونا قلب و تاثیر آن بر ایمنی جامعه و سلامت عمومی و محدودیت های آن را برشمرد و گفت: شیوع این اپیدمی در فعالیت های دامپزشکی نیز اختلالات اساسی ایجاد کرده است، مواد اولیه سالم فرآورده های دامی می تواند تا حدودی کاهش دهد. از این آسیب ها

وی گفت: اردبیل با وجود این بحران ها همواره یکی از استان های موفق در زمینه صادرات محصولات دامی بوده است.

دکمه بازگشت به بالا