عمومی

حزب الله؛ دیوار مستحکم در برابر مهندسی امنیتی جدید غرب آسیا

ماموران سایبری Cheddar همچنین موفق شدند شبکه های داخلی برخی شرکت ها مانند Border Communications مستقر در ایالات متحده را برای جمع آوری داده های حساس هک کنند. 2010دولت اوباما حزب الله را به عنوان “پیشرفته ترین سازمان تروریستی از نظر فناوری در جهان” توصیف کرده است. اکنون، حمایت مستقیم جمهوری اسلامی ایران از واحد سایبری حزب الله بر پیچیدگی فنی این گروه می افزاید. در طول همه‌گیری کووید-19، این گروه آموزش‌های سایبری در مورد جنگ اطلاعاتی در فضای سایبری ارائه کرد و مهم‌تر از آن، حزب‌الله آموزش‌های سایبری را برای پیشبرد منافع خود انجام داد. راهبرد جمهوری اسلامی ایران سرنگونی دشمنان منطقه ای تهران به ویژه اسرائیل و عربستان سعودی است..
رژیم صهیونیستی با اعتقاد به اینکه قدرت بالای حزب الله تهدید اصلی آینده برای هویت و ماهیت دروغین آن خواهد بود، با توهمات واهی، در سال 2006 حمله همه جانبه ای را به لبنان آغاز کرد که هدف اصلی آن مقاومت در منطقه، اما مقاومت پرشور بود. و بومی گرایی و تدابیر دوراندیشانه مقاومت سید و ایثارگری ها و جانفشانی های فرماندهان و سربازان مقاومت به ویژه شهید سپهبد سلیمانی برگ زرینی از تاریخ اسلام و مقاومت جهانی را به ثبت رساند که منجر به تشکیل حزب الله پس از 33 روز جنگ شد. تبدیل از یک قدرت محلی به یک قدرت منطقه‌ای و برافروختن بارقه‌های امید در بین مردم ستمدیده و ستمدیده جهان، از فلسطین، یمن و عراق، به ملت‌های آزادی‌خواه مانند افغانستان و پاکستان، به تدریج به عنوان الگوی مقاومت موفق در سطح منطقه ای و جهانی است.

این عامل باعث شده است که دیگر گروه ها و جریان های مقاومت مانند جهاد و حماس در فلسطین، حشدالشعبی در عراق، انصارالله در یمن، دفاع در سوریه، حزب الله لبنان نقش خود را از قدرت محلی به قدرت ملی تکمیل کنند. به تدریج به یک حوزه تأثیرگذار تبدیل می شود.

همچنین حزب‌الله قادر است با تغییر موازنه قوای منطقه‌ای، بازدارندگی در برابر رژیم اشغالگر قدس را افزایش دهد و با تشکیل جناح‌های دیگر، با پیروی از همه نقشه‌ها و راهبردهای استکبار جهانی، جبهه مقاومت منطقه‌ای را در غرب آسیا ایجاد کند تا مرتجعین را شکست دهد. و گروه تکفیری، ایجاد فرصت های امید، عزت نفس، عزت، اعتماد به نفس و خودباوری، احیای هویت اسلامی، فرار از شرم و ترس تاریخی کشورهای منطقه، هژمونی شکست ناپذیر رژیم اسرائیل. برای اثبات به مردم در سراسر جهان، به ویژه جهان اسلام.

در حال حاضر، حزب الله در معادلات منطقه ای نقش آفرین، بازدارنده، مؤثر، نقش آفرین، تأثیرگذار و اصلی است، در حالی که ترس و وحشت هولناک رژیم جنایتکار حزب الله لبنان و اسرائیل ضعیف تر از تار عنکبوت است. ایجاد حصار دور خود برای ایمن نگه داشتن آن استرس زا است و از زمان شروع این سرطان بیش از هر زمان دیگری دچار ناامنی، اضطراب، وحشت، مهاجرت معکوس، عدم پذیرش و درد مشروعیت سیاسی و اجتماعی شده است..

روندهای سیاسی و امنیتی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) نقش و نفوذ فزاینده بازیگران غیردولتی را نشان می دهد. کنشگران غیردولتی جنبش‌ها، سازمان‌ها و احزاب فراملی هستند که بر اساس یک ایدئولوژی (مذهبی-سیاسی) معین، دارای ساختارهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و به احتمال زیاد نظامی و امنیتی هستند. برخی از این بازیگران می توانند خود را به عنوان نیروهای شبه دولتی یا شبه دولتی معرفی کنند و از این طریق سایر بازیگران دولتی و همچنین قدرت های منطقه ای و بین المللی را مجبور به پذیرش نقش و نفوذ خود در تنظیم روابط سیاسی و اتخاذ استراتژی ها و تاکتیک های خود کنند. . اینها بازیگر هستند. جنبش حزب الله لبنان نیز یک بازیگر غیردولتی است و توانسته است روند رشد خود را از بدو پیدایش به خوبی طی کند و به یکی از تاثیرگذارترین بازیگران غیردولتی در منطقه تبدیل شود..

یکی از مهم‌ترین اهداف پروژه جدید امنیتی غرب در شکل‌دهی و ثبات منطقه غرب آسیا، تلاش برای ایجاد اجماع نسبی برای مهار و نابودی نهضت اسلامی و یا حداقل تبدیل آن به یک نهاد سیاسی است که رسما اعلام شد. توسط کاندولیزا رایس. پروژه «آسیای جدید غرب» که برای جایگزینی «پروژه غرب آسیای بزرگ» راه اندازی شده است نیز ذکر شده است..

در این طرح، آمریکا با تأکید بر سه مقوله رادیکالیسم اسلامی، تروریسم و ​​سلاح های کشتار جمعی و ایجاد تصویری غیرواقعی از طریق صدا، تلاش می کند تا در نظام بین الملل یک اجماع نسبی علیه جنبش های اسلامی مانند حزب الله لبنان ایجاد کند. اساس و رسانه های تصویری. جنبش مقاومت اسلامی حزب‌الله لبنان یکی از موفق‌ترین جنبش‌های اسلامی در منطقه غرب آسیا است و در سال‌های اخیر با شکست توطئه‌های دشمن، به یک نیروی انکارناپذیر و تأثیرگذار در سیاست و امنیت تبدیل شده است..

در مقاومت سال پس از شکست ارتش رژیم صهیونیستی 2000 و شرم از تبعید اشغالگران از جنوب لبنان، جنگ جولای سال 2006 معروف به جنگ 33 این روزه که به عنوان تلاش صهیونیست ها برای جبران شکست های قبلی آغاز شد، دومین غافلگیری حزب الله و شکست رژیم اشغالگر را رقم زد..

سالها بعد 2005 حزب الله لبنان در گروه 8 مارس قرار دارد؛ گروه 8 مارس پس از نشست سالانه 2005 حزب الله پس از خلع سلاح این گروه، حمایت از سوریه و مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در بیروت تشکیل شد؛ یک جبهه متحد برگرفته از حزب الله، امل و حزب مسیحی آزاد، و بعداً گروه های دیگری مانند مذهب اسلامی لبنان، جنبش وحدت اسلامی (سنی) و لبنانی ها. حزب دموکرات (دروزی) نیز به آن اضافه شد..

جنبش حزب الله لبنان جدای از پافشاری بر مواضع داخلی و منطقه ای خود مانند پیروی از مرجعیت دینی، مخالفت با رژیم صهیونیستی، حمایت از محور مقاومت و حمایت از دولت قانونی، یکی از جنبش های موفق جهان اسلام است.سوریه با آگاهی بالایی از تحولات امنیتی، سیاسی و اجتماعی است. حزب الله لبنان با استقبال از مسائل چندفرهنگی و چند قومیتی لبنان، وارد جنبش سیاسی این کشور شده و با استفاده از ابزارهای مدرن مانند انتخابات و ارائه خدمات اجتماعی، به تأثیرگذاری بر فعالیت ها و مناطق اجتماعی و سیاسی لبنان کمک کرده است.. حزب‌الله با نفوذ قدرتمند خود در عرصه‌های سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی، طی چند سال گذشته تا به امروز توطئه‌های مختلف محور صهیونیستی-آمریکایی-عربی را در داخل و خارج لبنان خنثی کرده است.. بررسی عملکرد حزب الله لبنان از بدو پیدایش نشان می دهد که جنبش مقاومت با تاکید بر اخراج بیگانگان از غرب برای ایجاد ثبات و امنیت در آسیا، به دنبال حل مشکلات از منظر ناسیونالیستی در سطح داخلی و در سطح منطقه بوده است..

65

دکمه بازگشت به بالا