عمومی

حضور در انتخابات بلوغ سیاسی مردم را نشان می‌دهد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه سه‌شنبه در جمع مردم کوچصفهان با اشاره به اینکه مردم کوچصفهان، مردمی شهید پرور و ولایتمدار هستند، اظهار کرد: مسجد جامع کوچصفهان نیز دارای قدمت طولانی و تأثیرگذار در عرصه‌های مختلف انقلاب است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این انقلاب از سه رکن اسلام، رهبری و حضور مردم برخوردار است، افزود: ۷۰ درصد مردم ایران در انقلاب و ۹۸ درصد در انتخاب ساختار آن مشارکت داشتند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه در گذشته همه انقلاب‌های دنیا سکولار بود و دین نقشی در آن نداشت، اضافه کرد: این حکومت‌ها از دین فاصله داشته و به علم بسنده می‌کردند چرا که در برخی از حکومت‌های دنیا مانند نظام‌های استبدادی و سلطنتی برای مردم جایگاهی قائل نیستند و مردم در آن حکومت‌ها نقشی ندارند.

وی با بیان اینکه بدون تشکیل حکومت، اجرای دین و احکام الهی در جامعه محقق نمی‌شود، تصریح کرد: نماز و روزه و زکات در سازندگی انسان و جامعه نقش ایفا می‌کند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ما باید ابعاد اجتماعی دین را مورد توجه قرار دهیم، اظهار کرد: امام نسخه جامع و عمیق دین را عرضه کرد که در آن دین در عرصه اجتماعی حضور دارد.

وی با تاکید بر اینکه در غدیر خم مردم سه روز ایستادند و بیعت کردن و ولایت حضرت علی (ع) را پذیرفتند، گفت: مردم انقلابی ایران نیز از سال ۴۲، امام خمینی (ره) را پذیرفتند تا نقش ایفا کنند.

مشروعیت نظام به ولایت فقیه است

آیت‌الله رمضانی افزود: موضوع خبرگان رهبری زمانی بیان شد که بعد از تشکیل حکومت اسلامی، قانون اساسی باید پیش‌بینی می‌کرد تا بعد امام (ره)، مسئولیت رهبری جامعه بر عهده چه کسی باشد.

نامزد دوره ششم مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در انقلاب کبیر فرانسه و … حضور مردم حداقلی بود، اما انقلاب اسلامی با حضور گسترده و حداکثری مردم تشکیل شده است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه مشروعیت نظام به ولایت فقیه است، اضافه کرد: امروزه در دنیا تحلیل می‌کنند که مردم ایران در تمام انتخابات حضور پیدا کرده‌اند. هر چه این حضور بیشتر باشد، نظام در عرصه بین‌الملل ضریب بیشتر پیدا می‌کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نتایج مشارکت مردم باید مورد بررسی قرار بگیرد، گفت: نقشی که امامین انقلاب برای حضور مردم در عرصه‌های مختلف می‌دهند، کلیدی است.

وی با بیان اینکه مشکلات مردم باید با نهضت خدمت‌رسانی ترمیم شود، گفت: در حوزه معلمان مشکلاتی در سطح کشور وجود دارد و این مشکل مربوط به رتبه بندی است که نسبت به بخشی انجام شده و برای بخش دیگر انجام نشده است.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه معوقات، دغدغه معلمان است و باید داده شود، گفت: رئیس جمهور محترم در این زمینه اهتمام جدی دارند و درخواست داریم مشکلات ۵ تا ۶ هزار نفر از جامعه معلمان با دستور ویژه به وزیر آموزش و پرورش حل شود.

نامزد دوره ششم مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه مسئولان باید خود را خادم مردم بدانند، افزود: این تربیتی است که امام (ره) به ما یاد داده است. باید به دور از حواشی، به مردم خدمت کنند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه مردم بلوغ سیاسی پیدا کرده‌اند، افزود: مشارکت مردم در عرصه انتخابات حکایت از بلوغ سیاسی آنان دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم قدرشناس ایران با وجود همه مشکلات و جنگ ترکیبی، به صورت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند.

وی با بیان اینکه امروز عده‌ای به دنبال زیبا جلوه‌دادن و بدون مشکل خواندن آمریکا و غرب هستند، گفت: این در حالی است که آمریکا امروز بدهکارترین کشور است.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه کشور تحت تحریم‌های ظالمانه است و این تحریم‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است، گفت: البته همه چیز به تحریم ربطی ندارد و بخشی به سو مدیریت مرتبط است.

دکمه بازگشت به بالا