عمومی

حضور در عزاداری امام حسین(ع) باید بصیرت انقلابی را افزایش دهد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمد مرادی در گفتگو با خبرنگار آنلاین، با اشاره به اینکه حضور در مراسمات عزاداری امام حسین (ع) دارای برکات ویژه‌ای است و این مراسمات باید هدفمند و محبت ما را نسبت به امام حسین (ع) افزایش دهد افزود: نکته مهمی که باید در مراسمات عزاداری مورد توجه قرار گیرد افزایش معرفت نسبت به امام و قیام ایشان است.

وی به برنامه‌های هیأت اشاره کرد و افزود: در ایام محرم کلاً برنامه‌ها ما در شب‌های محرم تا ۱۳ شب برگزار می‌شود که شامل: قرائت زیارت عاشورا، پخش کلیپ، سخنرانی، مداحی، برپایی نماز جماعت، برنامه ویژه خواهران، برنامه شیرخوارگان، برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورا است.

مرادی با اشاره به اینکه بیشتر مستمع برنامه‌های ما بالای ۸۰ درصد جوانان هستند افزود: برنامه‌های هیأت که به پایان می‌رسد در پایان برنامه ساعت ۱۱ حلقه‌های صالحین ۶ الی ۷ حلقه برگزار و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با حضور هر حلقه ۲۰ الی ۳۰ نفر از نوجوانان و جوانان تشکیل و برگزار می‌شود که بیشتر مباحث اعتقادی بیان می‌شود.

وی با بیان این نکته که در ایام محرم توجه به نیازمندان فراموش نشود، بیان کرد: در ایام محرم باید توجه ویژه‌ای به نیازمندان و فقرا شود و از پخت و توزیع اطعام در ماه محرم به عنوان یک فرصت برای کمک به نیازمندان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در کنار برنامه‌ها ی هیأت نزدیک به ۸۰۰ خانوار عضو هیأت است افزود: از طریق پیامک وقتی به افراد ی که عضو هیأت هستند اطلاع رسانی می‌شود که برنامه‌ای در حال برگزاری است همگی شرکت می‌کنند حتی افرادی هم که عضو نیستند و تحت نظر هیچ نهاد خاصی نیستند در برنامه حضور پیدا می‌کنند، برنامه‌های شاخص تأثیر دارد و ما برنامه‌هایی را به صورت دوره‌ای برگزار می‌کنیم، با کمک خیرین ۱۰ روز یک بار یا هفته‌ای کمک‌هایی را که از طرف آنها جمع آوری شده به افراد بی بضاعت کمک می‌کنیم.

دکمه بازگشت به بالا