حوادث و رویدادها

حضور ۳۰ هزار پلیس در مرزها برای ارائه خدمت به زائران اربعین

فرمانده نیروی انتظامی در رزمایش یگان ویژه از استقرار 30 هزار نیروی انتظامی در مرز رسمی برای خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خبر داد.

به گزارش patc سردار حسین اشتری وی در حاشیه رزمایش پنج تن از خادمان آل عبا و اربعین حسینی یگان ویژه فراهان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت روز عزاداری آقا اباعبدالله الحسین (ع) گفت: این رزمایش با هدف آماده سازی همکاران در یگان های ویژه برای خدمت رسانی هر چه بهتر به زائران برگزار می شود. امروز اربعین و عاشقان حسینی است.

فرمانده انتظامی کشور خاطرنشان کرد: بیش از 30 هزار همکار در مرز به زائران خدمات رسانی می کنند که از این تعداد 12 هزار نفر از نیروهای یگان ویژه که از امروز مشغول به کار هستند در مرز مستقر خواهند شد.

وی تصریح کرد: همکاران پلیس راهنمایی و رانندگی و تیم های SWAT به همراه پلیس گذرنامه، مرزبانی و سایر افسران حرفه ای پلیس همواره آماده کمک به گردشگران در زمینه مسائل امنیتی و تسهیلات مدنی هستند.

اشتری با اشاره به اینکه پهپادها و بالگردها با ارائه اطلاعات به همکاران آماده هستند تا تردد زائران را تسهیل کنند، افزود: در خصوص گذرنامه ها با مقامات عراقی درباره کسانی که گذرنامه آنها منقضی شده و آنلاین تمدید شده توسط پلیس آنلاین شده است، توافق شده است. مسافران و زائران نگران این موضوع نباشند.

وی با تاکید بر اینکه مرکز فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای تامین امنیت و تردد زائران انجام می دهد و آمادگی کامل برای عبور و مرور از گیت و ایمن سازی مرز را دارد، گفت: توافق شده است که این دروازه باید در آن سوی مرز افزایش یابد تا با افزایش گیت ها در عراق مشکلی برای تردد زائران پیش نیاید، مشکل تسهیل شود.

با توجه به تعداد زائران، تقسیم بندی نیروها اضافه می شود: پلیس راهنمایی و رانندگی در هر زمان به زائران خدمات ارائه می دهد، مرزبانان به زائران خدمات رسانی می کنند و مرزبانان به زائران خدمات ارائه می دهند.

اشتری همچنین درباره صدور گذرنامه‌های موقت گفت: گذرنامه‌های موقت یک سال قبل از شیوع کووید 19 صادر شده است. در پاسخ، عراق نیز امسال نمونه هایی را تحویل داده است و وزارت کشور و فرماندهی پلیس این کشور پیگیر این موضوع هستند.

وی گفت: به گردشگران توصیه می کنیم حضور و پیاده روی خود در مرز را تا خنک شدن هوا به تعویق بیندازند.

رئیس پلیس کشور در خصوص مدت اعتبار گذرنامه زائران اربعین گفت: بر اساس توافق با پلیس عراق مقرر شده است گذرنامه هایی که تاریخ انقضاء آنها تمام شده اجازه تردد زائران زمینی، هوایی و دریایی را داشته باشند و تمدید شوند. آنلاین پلیس

وی در مورد استفاده از هلیکوپتر و پهپاد در فراه نیز گفت: به گزارش پایگاه خبری پلیس، استفاده از تجهیزات و امکانات مانند هلیکوپتر، پهپاد و مراکز نظارت تصویری برای تسهیل تردد زائران.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا