عمومی

حل مشکل زلزله زدگان به صورت موقت قابل قبول نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی دوشنبه شب در نشست ائمه جمعه استان با اشاره به زلزله خوی اظهار کرد: حضور مسئولین رده بالای اجرایی کشوری و استانی در اولین ساعات زلزله در منطقه قابل تقدیر است و الحمدالله تاکنون مسئولین با تمام توان در کنار مردم بودند.

وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای حل مشکل زلزله زدگان گفت: اینکه برنامه کوتاه مدتی در نظر گرفته شود و مشکل زلزله زدگان به صورت موقت حل شود قابل قبول نیست و باید برنامه‌ای برای حل همیشگی مشکل اتخاذ شود.

حجت الاسلام قریشی ضمن تقدیر از حوزه علمیه خوی مبنی بر حضور میدانی و تاکید بر استمرار حضور طلاب در بین مردم گفت: حضور علما، روحانیون و طلاب در مناطق زلزله زده بسیار حائز اهمیت است لذا می‌طلبد روحانیت با محوریت حوزه علمیه وارد منطقه شده و ایفای نقش کند.

وی همچنین خواستار بسیج کردن امکانات در هر شهرستان توسط ائمه جمعه برای جذب، مدیریت و ارسال کمک‌های مردمی به مناطق زلزله زده خوی شد.

رئیس ستاد دهه فجر آذربایجان غربی با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر گفت: دشمنان تمام سعی و تلاش خود را در اغتشاشات به کار بردند ولی با عنایت های الهی، هدایت‌های رهبری و بصیرت مردم نتوانستند به اهداف خود برسند و ما امروز قدردان بصیرت مردم هستیم.

وی تاکید کرد: مردم در دهه فجر امسال، سیلی محکمی به دهان دشمنان نظام اسلامی خواهند زد و به جهان نشان خواهند داد که پشتیبان نظام اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه امروز مردم از کم کاری برخی مسئولین انتقاد به حق دارند گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهار دهه اخیر بازگو شود.

دکمه بازگشت به بالا