خانواده و جامعه

حل مشکل قاچاق کتاب با ایجاد راهکارهای قانونی

نایب رئیس کمیته فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از کتابفروشی خیابان انقلاب اسلامی با شهردار منطقه 11 دیدار کرد؛ بررسی وضعیت ناشران و کتابفروشان.

به گزارش patc، علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیته اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، سیدمحمد موسوی شهردار منطقه 11 و جمعی از مدیران شهری هنگام انتشار این کتاب از کتابفروشی خیابان انقلاب بازدید کردند. و هفته خواندن (15 تا 30 نوامبر). آنها با صاحبان و ذینفعان این صنف گفتگو کردند.

در این برنامه از کتابفروشی ها، اتحادیه ناشران کتاب و اتحادیه ناشران در خیابان انقلاب دیدن کردم و در مورد مسائل فروشندگان و ناشران بحث و تبادل نظر کردم.

نادعلی، فرا رسیدن هفته کتابخوانی را تبریک گفت و با استماع سخنان مسئول صنعت نشر و فروش کتاب از پیشکسوتان این قشر فرهنگی تشکر کرد و در عین حال مشکل قاچاق کتاب را که جامعه را به خطر می اندازد حل کرد. حیات امروز صنعت نشر؛ تدوین راهکارهای قانونی و حمایت از کسب و کارهای مرتبط با کتاب مهم تلقی شد، بنابراین مقرر شد این موضوع با کمیته اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران مطرح شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، محور خیابان انقلاب اسلامی در منطقه 11 تهران بزرگترین راسته فرهنگی کشور مرجع تهیه و توزیع کتب مختلف از جمله کتب دانشگاهی و غیره جدی ترین مشکل این خیابان، قاچاق کتاب و فروش کتاب هایی است که از طریق شبکه های غیرمجاز چاپ و توسط دستفروشان توزیع می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا