فرهنگ و هنر

خاستگاه انار جهان ظرفیت برگزاری جشنواره بین المللی را دارد

patc/مرکزی نماینده مردم ساووی و زرندیه شورای اسلامی شهر ساووی به عنوان خاستگاه انار جهان قابلیت میزبانی جشنواره های بین المللی را دارد.

حجت الاسلام محمد سبزی روز پنجشنبه 14 آبان 1401 در ششمین جلسه ستاد برگزاری اولین جشنواره ملی انار در اتاق شورای ساوی گفت: پس از پایان جشنواره مزیت های بستر لازم برای برگزاری جشنواره بین المللی وجود دارد. ارزیابی شدند و نقطه ضعف مرکز جهانی تولید انار را فراهم می کند.

وی در ادامه گفت: جشنواره ملی انار در حوزه های مختلف اقتصادی، گردشگری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ابعاد مختلفی دارد اما بعد فرهنگی آن باید در این رویداد ملی پررنگتر باشد.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره ملی انار ساوه سرآغازی برای ساخت جشنواره ملی در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و… است که چون ساوه در زمینه های مختلف دارای قابلیت های بالایی است باید این مزیت ها در سراسر کشور شناخته شود. و سطح بین المللی

نماینده مردم ساوه و زرندیه افزود: با وجود اینکه سطح زیر کشت باغات انار ساوه نسبت به برخی مناطق آنارشیک کشور مانند استان فارس کمتر است، اما تولید این شهرستان از نظر کیفیت و تنوع رتبه اول را در دنیا دارد. روز ملی فرصتی برای معرفی این محصول است.

وی خواستار مشارکت حداکثری صنعت و بخش خصوصی در برپایی جشنواره ملی انار شد و افزود: هرچه مشارکت بخش خصوصی و دولتی بیشتر باشد، جشنواره بیشتر خواهد شد. با برآورده شدن تمام انتظارات و اهداف برگزار شد.

حجت الاسلام سبزی با بیان اینکه از وزیر جهاد کشاورزی، معاون باغبانی و زراعت، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون گردشگری برای شرکت در این جشنواره دعوت شد، افزود: معاون وزیر اقتصاد، از وزارت امور خارجه، روسای کمیته های کشاورزی و کمیسران، استانداران و تعدادی از سفرای خارجی دعوت به عمل آمده و قرار است در این جشنواره جلسه ای برای رفع موانع تولید و صادرات این میوه بهشتی و اتخاذ راهکارهای لازم برگزار شود.

افتتاحیه جشنواره ملی انار ساوه قرار است از ۲۰ تا ۲۲ آبان ماه سال جاری در مسجد تاریخی ساوه برگزار شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا