حوادث و رویدادها

خالی کردن حساب با پیامک جعلی ابلاغیه قضایی

رئیس پلیس ویژه فتات شرق استان تهران از دستگیری یک کلاهبردار فیشینگ که با ارسال پیامک جعلی به نام اطلاع رسانی به سیستم قضایی از شهروندان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

به گزارش patc، سرهنگ حمیدرضا سلطان آبادی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود، کارشناسان پلیس فتای غرب استان تهران تحقیقات در این خصوص را آغاز کردند.

سلطان آبادی با اشاره به اظهارات شکات افزود: با توجه به اظهارات شاکی، پس از دریافت پیامک غیرواقعی با عنوان اطلاعیه الکترونیکی سامانه ثنا، برای مشاهده متن اطلاعیه بر روی لینک ارسال شده در پیامک کلیک کردند که از افراد خواسته شد تا اطلاع دهید با توجه به وضعیت اطلاعیه باید مبلغی را پرداخت کرده و بهانه ای برای ورود به درگاه بانکی جعلی و وارد کردن مشخصات کارت بانکی خود قرار دهند. این افراد پس از وارد کردن مشخصات کارت خود متوجه سرقت اطلاعات شدند و از حساب بانکی خود برداشت غیرمجاز انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه پلیس فتا با اقدامات فنی و اقدامات پلیسی متهم را شناسایی کرد، گفت: پلیس با هماهنگی مراجع قضایی وی را در مخفیگاه این فرد دستگیر و به پلیس فتا منتقل کرد.

رئیس پلیس ویژه فتای شرق استان تهران با اشاره به بازجویی از متهم گفت: متهم در بازجویی ابتدا منکر ارتکاب جنایت شد اما پس از مواجهه با مدارک و شواهد جمع آوری شده به جرم خود اعتراف کرد و گفت: وی با سوء استفاده از نادرستی افراد اقدام به ارسال پیامک به نام سامانه ثنا کرده و پس از هدایت کلاهبرداران به صفحات جعلی بانکی، اطلاعات کارت بانکی آنها را به سرقت برده و پول غیرمجاز را از افراد می گیرد.از حساب خود برداشت کنید.

سلطان آبادی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده گفت: این فرد برای ادامه پرونده کیفری و همچنین تکمیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی اعزام شد.

وی به شهروندان هشدار داد: استفاده از شماره تلفن های شخصی برای ارسال هرگونه پیامک حاوی اطلاعاتی مانند اطلاعیه قضایی سامانه ثنا ترفندی برای فریب شهروندان است و شهروندان به تعداد پیامک های ارسالی خود توجه کنند. پیامی حاوی پیوند تغییر مسیر. شما دارید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا