فرهنگ و هنر

خبرنگاران عضو بیمه صندوق اعتباری هنر، مشمول قانون سخت و زیان آوری نمی‌شوند

معاون تامین اجتماعی و بیمه اجتماعی در پاسخ به سوالات سخت و زیان آور کار خبرنگاران گفت: خبرنگارانی که از طریق صندوق اعتباری هنر اقدام به پذیره نویسی و پرداخت حق بیمه می کنند، مقید به قوانین سخت و زیان آور نیستند. کار مضر

به گزارش patc، مهرداد قریب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد، در پاسخ به سوالی در خصوص اعمال قانون مشاغل سخت و زیان آور برای خبرنگاران گفت: پذیره نویسی و پرداخت حق بیمه از طریق حوزه هنری. صندوق اعتباری مشمول قوانین سختگیرانه و مضر نمی شود.

وی افزود: این افراد کارفرمای مشخصی ندارند و مقید به قوانین کار و قوانین کار سخت و زیان آور نیستند. 12، 14 و 18 درصد حق بیمه را از طریق قرارداد پرداخت می کنند که 10 درصد آن را صندوق بیمه هنرمندان پرداخت می کند.

نماینده بیمه سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: برخی از خبرنگاران کارفرمای مشخصی دارند و مقید به قانون کار هستند و هر سال کار یک سال و نیم محاسبه می شود و زمانی که بازنشسته می شوند این معیار برای پرداخت مستمری خواهد بود.

در مورد اینکه آیا عناوین مهم هستند، برخی از سازمان های خبری از عناوین روزنامه نگاری استفاده نمی کنند و آیا تاریخچه اخبار باید متناوب باشد؟ وی گفت: بله، جایگاهی که در لیستی که برای آنها صادر شده باید خبرنگاران باشند.

وی در پایان گفت: اگر در مقطعی پستی ذکر یا ثبت نشد، در هر شعبه کمیته ای داریم که می توان مدارک و مدارک را برای بررسی ارائه کرد و در صورت لزوم به پرونده پرسنلی مراجعه و تصمیم لازم را اتخاذ کرد. اگر بین سالها فاصله باشد اشکالی ندارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا