فرهنگ و هنر

خبرهایی از اجراهای تئاتر در تهران

فعالیت تالار تئاتر پردیس تئاتر شهرزاد ادامه دارد، 7 اجرا، اخبار اجرای «کباب» و «پیک نیک میدان جنگ» و… همه در اخبار تئاتر است.

به گزارش روابط عمومی patc به نقل از مجموعه تئاتر شهزاد، نمایش‌های این هفته خرگوش‌ها، دروغ‌های رستاخیز، کاترین، سوتیرا و اکنون زنان آنقدر محبوب هستند که بازجویی‌ها و دروغ‌گویی ها استاد عاشقان نمایش شده است.

گریر هال

درام «هاری یا دستان خونین» به نویسندگی و کارگردانی افشین زمانی و تهیه کنندگی رایکا رمضانی هر شب ساعت 20 به مدت 90 دقیقه و بهای بلیت 70 هزار تومان روی صحنه می رود. محمدرضا ادخادمی، حنا ام کامکار، مهسا ظهیری، نریمان عابدی، آریا طویلدار، حامد دیمهدی ژنژاد، سحر دیده، ور، حمیدرضا محمدی، شیخ ضیایی، نیلو فر

ساعت 18 این سالن نمایش «دروغ قیامت» به کارگردانی طاها محمدی (طاها محمدی) را روی صحنه می برد. این نمایشنامه برگرفته از فیلمنامه «سرود رستاخیز» نوشته آرتور میلر با ترجمه داود دانشوار است. سیدامیر نقیبی، شقایق سیاح، زهرا ایمان وردی پور، مسعود دکامی، امیر محسنی، محمدرضا دینکو، علیرضا هوبخت، علیلانزا یلانزا نکویی، طاها محمدی روی صحنه خواهند رفت.

اتاق ارکیده

همچنین امشب دو اجرا در سالن ارکیده اجرا می شود. 19:30 نمایش “سوتیرس” به نویسندگی و کارگردانی شایان قنادزاده. در این نمایش که تا 17 آذرماه اجرا می شود، شایان ناد قنادزاده، علی همایونی فر، سهیل سلامانی، نازنین دیده ور، مهدی اسقاسمی خاتونی، هادی شاکری، مصطفی امین سخنورزا رضا رضا باقررضا، رضا، رضا مداحی رضا، رضا باقر رضا، رضا. ، آناهیتا امیر عسکری، فاطمه یزدانی، فاطمه سلطانی، معصومه پورنورم، صادق سعادت (بازیگران جایگزین).

نمایش «کاترین» دیگر نمایشی است که هر شب ساعت 9 در تالار ارکیده پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می شود. این نمایش برگرفته از فیلمنامه «کنتس کاترین» نوشته ویلیام باتلر یتس، کارگردانی مهدی یوسف، تهیه کنندگی پدرام پاور، قیمت بلیت 65000 تومان، مدت زمان 60 دقیقه است.

محمد شایان طهماسب پور، اشکان سان هورسان، مرجان ق آقانوری، سحر بیرانوند، محمد ب عبدالهی، زهرا فدوی صامتی، رضا حسین ژ نژاد، شاهکار هدایت، بامداد فرهید تاجیک، کیمیا رحمد علی بهرامی کاترین کشکار سنا باسمی النیاها. رضا زند این بازیگر نمایش است.

تالار صنوبر

سالن بایانگ در حال حاضر میزبان سه اجرا است.

فیلمنامه «بازجویی این علاقه است» به نویسندگی و کارگردانی میلاد عدوآبادی و تهیه کنندگی سجاد افسریان از ششم آبان ماه روی صحنه می رود. تخیل انسان در آن منعکس می شود. “

این درام 70 دقیقه ای 70 و 50 هزار تومانی یک اثر عاشقانه است و تا 13 آذر روی صحنه می رود.

مرجان خاکساری و بهراد لاح صلاح ورزی در این اثر به ایفای نقش می پردازند.

دیگر بازیگران این نمایش عبارتند از: دستیار کارگردان: محمد رحمانیان ثابت، پرهام خاکزاد طراح صحنه: میلاد وباردبادی، مسعود رنجبر شیرازی طراحی نور و دکور تولید: مسعود رنجبر یر شیرازی گرافیست: امیر صداقتی، تصویربرداری: احفانه صداقتی. اشعار استفاده شده در نمایش: مولوی، بهرامیان، شاملو، براهنی، رحمانی

نمایش «دروغ» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی مسعود صالحی هر شب ساعت 19:30 در تالار صنوبر پردیس تئاتر شهزاد روی صحنه می رود. این نمایش تا نیمه آذرماه روی صحنه می رود و قیمت بلیت آن 50 هزار تومان است.

نمایش «و حالا یک زن» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم رهگذر هر شب ساعت 20:45 در تالار بایانگ روی صحنه می رود و تا آذر ساعت 11 روی صحنه می رود. در خلاصه داستان نمایشنامه آمده است: خلاصه:…

حاجی زینل «کباب» را روی صحنه اجرا می کند

فیلمنامه «کباب» به نویسندگی علی صفری و کارگردانی رها حاجی زینل زمستان امسال در عمارت نوفل لوشاتو عرضه می شود.

این نمایش به تهیه کنندگی محمدرضا شیرخان اولین اثر ایرانی مجموعه تئاتر سه گانه است. کباب زندگی خانواده تعزیه خوانانی را روایت می کند که در سال 1347 یکی از معروف ترین کباب های تهران را داشتند.

رها حاجی زینل سال گذشته نمایش قحطی بزرگ را در عمارت نوفل لوشاتو اجرا کرد، این نمایش پاییز امسال برای اجراهای بین المللی راهی اوکراین شد و پس از اجرا در کیف، لوح تقدیر ویژه هیئت داوران جشنواره بین المللی شیر طلایی را دریافت کرد.

حاجی زینل پیش از این تجربه کارگردانی آثاری چون «هجوم»، «برلین ۱۰:۱۰»، «زنان آشویتس»، «قحطی بزرگ»، «مسافر» و «مرگ یزد» را دارد.

پیک نیک هنوز در میدان جنگ مهم است

مرتضی درویش فیلمساز، بازیگر و کارگردان جوان تئاتر است که این روزها نمایش «پیک نیک میدان نبرد» فرناندو آرابال را برای روی صحنه بردن در خانه هنر آبان کارگردانی می کند و معتقد است پیک نیک در میدان جنگ هرگز از مد نمی افتد.

این کارگردان تئاتر گفت: این نمایش را سال ها پیش دیدم. یک سال و نیم پیش صحنه های این درام بیشتر از قبل دلم را به خود مشغول کرد. بنابراین با همراهی جمعی از هنرمندان تصمیم گرفتیم این نمایش را به صحنه ببریم.

وی با بیان اینکه تا زمانی که جنگ و درگیری در دنیا وجود دارد، درام پرمعنا است، افزود: این درام علاوه بر طرح طنز، یک اثر ضد جنگ نیز محسوب می شود. جنگ، نزاع، درگیری و خونریزی. به هر حال، در دو سال گذشته، مردم تحت فشار زیادی بوده اند و به چند دقیقه برای استراحت نیاز دارند. به همین دلیل من این نمایش را دوست دارم.

کارگردانان فیلم های کوتاه «حلقه»، «طبقه در باد»، «عشق توله سگ» و «اجاق باحال» گفتند: همه ما جوان هستیم و دوست داریم هر آنچه درباره جنگ فکر می کنیم را روی صحنه ببریم.

درویش با بیان اینکه در مجموع حدود 5 ماه تمرین کردند، گفت: در دو سال گذشته هرگز تئاتر را ترک نکردیم. زمانی که بیماری عروق بیماری کرونا قلب گسترش می یابد و محدودیت هایی اعمال می شود، همه ما درگیر هستیم و سعی می کنیم این محدودیت ها را رعایت کنیم. ما در خانه تمرین می کنیم و سعی می کنیم دست از کار نکشیم.

وی ادامه داد: ویروس کرونا زندگی همه ما را تحت تاثیر قرار داده است، این تاثیر روی زندگی بچه های هنرمند بیش از هر بخش دیگری از جامعه تاثیر دارد، چون من سرپرست تیم هستم، تحت فشار هستم، خیلی زیاد است اما علیرغم این شرایط تمرینات را قطع نکردیم و ادامه دادیم و تمرینات را یکی یکی آنلاین قرار دادیم و به این ترتیب خاموشی های مداوم را مدیریت کردیم تا بتوانیم عملکرد قابل توجهی داشته باشیم همه گروه ها برای غلبه بر مشکلات سخت کار کردند تا تمرین کنیم. ما همچنان با مشکلات مواجه می شویم و باید راه حل هایی پیدا کنیم.از ماسک های افلاطون و فضاهای تمرین گرفته تا هر نشانه ای از کسالت و سرما که بچه های گروه ظاهر می شوند…

بازیگران تئاتر در آخرین بخش از سخنان خود به معرفی اعضای گروه پرداختند و گفتند: تهیه کننده «پیک نیک میدان نبرد» اشکان آرتمینان است که در این اثر نیز بازی می کند.» محمدرضا حسنی، مصطفی دهقانی، امیر شیرخانی، امیر قیاسی و شیرین میرمهدی دیگر بازیگران این فیلم هستند. حسام کلانتری، دیبا کنعانی و آرمان فتحی کارگردانی و برنامه ریزی را بر عهده دارند. ستاره حسینی طراح صحنه است. علاوه بر این حسام کلانتری یک تریلر نیز ارسال کرد. بهمن صیادی نیز طراحی پوستر را بر عهده دارد.

پیش فروش برنامه شرکت مرگ آغاز شد

پیش فروش تئاتر «شرکت مرگ» به کارگردانی امیررضا ملکی و تهیه کنندگی سجاد افشاریان از سه روز اول در سایت تیوال آغاز شد.

این نمایش 15 به صورت رسمی توسط آذر در پردیس تئاتر شهزاد اجرا می شود و به مخاطبان امکان پیش خرید بلیت سه روز اول از امروز 6 آذر 1400 را می دهد.

سه اجرای اول این نمایش برای عموم آزاد است و می توانند از 30 درصد تخفیف برخوردار شوند و علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال https://www.tiwall.com/p/deathcompany2 مراجعه کنند.

در طرح کلی نمایشگاه این شرکت آمده است: “گاهی اوقات، وقتی مرگ تبدیل به یک آرزو می شود، فراموشی پایان کار نیست.”

این نمایش کاری از گروه تئاتر امانجی با بازی امیرعلی عروشی، نوید مداحمدزاده، الهام احمدی، کیوان دی احمدی، رضا بابایی، دنیا خوشنو، نیوشا رضوانی، نسیم سروش، امیر شیخ زاده و علی غفاری در پردیس به روی صحنه می رود. ساعت 18 سالن کنسرت پاپ

دستیاران کارگردان نمایش نوید احمد زاد و احمد احمد هستند. منشی صحنه و برنامه ساز سلما فغانی، طراح صحنه، طراح موسیقی و انتخاب موسیقی امیررضا ملکی، تزیینات توسط ذبیح الله ملکی، غلام مهدوی نسب و حسین محمدی انجام شده است.

طراح صحنه و لباس الهام احمدی، دوخت ناهید عظیمی، گریم فاطمه حسین خانی، طراح نور امیر شیخ زاده، نوید احمدزاده و طراح پوستر و تبلیغات هیبت احمدی، مشاور روابط عمومی و رسانه زهرا ایشایانفر، تبلیغات مجازی در تئاتر، سیروس فرزین موشن گرافیکس، تریلر آیدین میرزا عکاس امیرحسین حجتی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا