حوادث و رویدادها

خبر خوش برای امدادگران هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر از پرداخت حق بیمه امدادگران از اوایل مهرماه و همچنین افزایش هزینه سفر امدادگران جامعه از اوایل شهریور ماه خبر داد.

به گزارش patc، پیرحسین کولیوان با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین این سازمان و سازمان تامین اجتماعی کشور، گفت: از ابتدای شهریورماه حق بیمه امدادگران هلال احمر به صورت بلندمدت پیگیری و پیگیری می شود. این امدادگران مشمول حق بیمه پرداختی سامانه امدادیار خواهند شد.

کولیوان افزود: افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب برای نیروهای امدادی برای شرکت کنندگان در رویدادهای اجتماعی و همچنین دستمزد از آنلاین و شهریور نیز اعمال می شود.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، حدود 20 هزار امدادگر این جمعیت به تدریج و به تناوب زیر چتر بیمه قرار خواهند گرفت.

همچنین متیسی مرادی پور معاون عملیات سازمان امداد هلال احمر با تشریح جزئیات بیشتر این تصمیم از افزایش کمک هزینه سفر و غذای جمعیت هلال احمر خبر داد. وی با اشاره به دستور رئیس جمعیت هلال احمر برای حمایت از معیشت نجاتگران و نجاتگران و برقراری بیمه برای این افراد به patc گفت: طبق تفاهم نامه ای که با سازمان تامین اجتماعی منعقد شده است، هماهنگی های لازم به عمل آمده است. ایجاد بیمه برای امدادگران، سیستم تامین اجتماعی داوطلبانه اختصاصی برای ایجاد بیمه برای این عزیزان در حال طراحی است.

وی در خصوص سایر اقدامات برای حیات نجاتگران نیز گفت: در این راستا با پیگیری های سازمان امداد و نجات، دستور مسئول محترم جمعیت و حمایت دبیر کل و خزانه دار جمعیت و سایر مناطق ستادی تصمیم خوبی گرفته شده است و سفر امدادگران نیز افزایش یافته است. این مبلغ طبق اطلاعیه های جدید از ماه جاری پرداخت خواهد شد.

مرادی پور محدودیت حضور و غیاب نوبتی پایگاه ها و مراکز عملیاتی را مانند ۱۰ روز گذشته ثابت و مستمر دانست و گفت: اما محدودیت پلکانی با توجه به میزان داوطلبی باید رعایت شود. از نظر بیمه ای، موضوع این است که با دستور جناب جمعیت، کلیه حق بیمه افرادی که بیش از هفت نوبت متوالی در پایگاه ها یا مراکز عملیات ثابت و مستمر دارند، به صورت پاداش به حساب تامین اجتماعی واریز می شود. از طرف داوطلبان بنابراین برای شش شیفت در ماه، 75٪ توسط جامعه و 25٪ توسط محل رفت و آمد پرداخت می شود. شیفت پنج روزه، دستمزد پنجاه تا پنجاه، نوبت چهار روزه در ماه، 25 درصد جمعیت هلال احمر، 75 درصد توسط خود امدادگران و برخی از محل های رفت و آمد قابل پرداخت است.

معاون بهره برداری گروه امداد هلال احمر با تاکید بر اینکه تمامی داوطلبان تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی هستند، افزود: کار کمتر از چهار روز یک فعالیت داوطلبانه است و به این افراد فقط وجوه رفت و برگشتی پرداخت می شود.

وی از امدادگران خواست برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه امدادیار مراجعه کنند و از آمادگی و تایید نحوه پرداخت خبر داد. این عملیات تنها با رضایت و رضایت هر نجات دهنده قابل انجام است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا