عمومیبرترین های کار و کسب

خدمات شبکه و IT را با رایان پشتیبان تجربه کنید

در دنیای امروز، علم و تکنولوژی پیشرفت بسیاری کرده است و به مرور زمان با زندگی بسیاری از مردم عجین شده است. خدمات بی شمار علم کامپیوتر و تکنولوژی به زندگی بشر از هیچ کس پوشیده نیست. همچنین تمام ارگان‌های دولتی، سازمان‌ها و ارگان‌های خصوصی از خدمات IT و شبکه استفاده می‌کنند. در خصوص این موضوع باید ذکر کنیم که رایان پشتیبان بهترین خدمات شبکه و IT را به مشتریان ارائه می‌دهد.

خدمات شبکه (Network Services) چیست؟

در تعریف شبکه‌های کامپیوتری و خدمات شبکه باید بگوییم که شبکه کامپیوتری در اثر اتصال دو یا چند سیستم بصورت وایرلس، دو عدد کابل و… ایجاد شده و خدمات دیگر بر روی آن‌ها اجرا می‌شوند. انواع متنوعی از شبکه‌های کامپیوتری تا به امروز اختراع شده‌اند و پیاده کردن هر کدام از آن‌ها در سازمان‌ها و ادارات طبق نوع و نیاز سازمان مورد نظر است. از مهم‌ ترین دلایل پیشرفت شبکه‌های کامپیوتری افزایش استفاده از رایانه و گسترش تکنولوژی است. به علت افزایش حجم اطلاعات و داده‌هایی که لازم بود در بین سیستم‌های متفاوت جا به جا شود، دیگر فلش، دیسک و… جوابگو نبودند.

به همین دلیل احتیاج  به یک سری از شبکه‌های وسیع و پیشرفته روز به روز احساس شد، بر اثر همین احتیاجات، ایجاد شبکه‌های کامپیوتری ممکن گردید. علاوه بر کم بودن حجم ابزارهای قدیمی انتقال اطلاعات، بالا بودن هزینه‌های انتقال اطلاعات، سرعت انتقال اطلاعات و زمان انتقال نیز بسیار پایین بود. در این روزها همة شرکت‌های دولتی و خصوصی، ادارات، بانک‌ها و… به منظور آسان شدن کار و پیشبرد اهداف مجموعه، همگی از خدمات سرور HP و شبکه استفاده می‌کنند.

تاریخچه خدمات شبکه

از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۳ به مرور زمان بهره بردن از شبکه و سیستم‌های رایانه‌ای گسترش یافت. در این هنگام با پیشرفت تکنولوژی خدمات شبکه پیشرفت و توسعه پیدا کرد تا بتواند نیازهای جامعه را برطرف کند. جالب است بدانید که ابتدایی‌ترین سیستم‌های رایانه‌ای صرف نظر از ارائه خدمات در سال‌های ۱۹۵۰ به مردم داده شد. به تدریج کاربرد این سیستم‌ها به قدری گسترش یافت که به ‌منظور بهینه ‌سازی شبکه، تعداد خدمات افزایش پیدا کرد.

آی تی (IT ) چیست؟

لازم است بدانید که معادل انگلیسی آی تی، عبارت (Information Technology) است که به‌عنوان یک علم میان رشته‌ای شناخته می‌شود. همچنین علم IT  شامل زیر شاخة سخت افزار، نرم افزار، شبکه‌های کامپیوتری، برنامه نویسی و تجارت الکترونیک می‌شود.

خدمات نصب شبکه کامپیوتری

دانش IT در‌ سراسر دنیا بسیار پرکاربرد است. همچنین IT در حوزه‌های گوناگون خدمات مختلفی به مردم جامعه ارائه می‌دهد. به همین دلیل جوانان در یادگیری این علم بسیار توانا هستند. با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، این دانش هم پیشرفت زیادی کرده است. بعضی از خدمات IT عبارت‌اند از:

پردازش ابری شبکه

در دنیای امروز پردازش ابری شبکه توسط همة مشاغل بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در مشاغل بزرگ داده‌ها و اطلاعات بسیاری برای ذخیره سازی وجود دارند. در ضمن در پردازش ابری به تمامی مشتریان فضای اینترنتی وسیعی برای ذخیره سازی اطلاعات داده می‌شود تا  اطلاعات شخصی مشتریان یا مخاطبان در آن ذخیره شود. رایان پشتیبان خدمات پردازش ابری را که در عین حال در بین کسب و کارهای بزرگ طرف داران بسیاری دارند به مشتریان ارائه می‌دهد.

سخت افزار شبکه

در یک مجموعه کاری، مانند شرکت‌های دولتی و خصوصی و یا سازمان‌ها، از لپ تاپ‌ها گرفته تا سرور و پرینتر، کابل‌ها، سوییچ، روترها و تمامی سخت افزارهای کامپیوتری، به بخش فناوری اطلاعات مربوط هستند. درصورتی که هر یک از تجهیزاتی که گفته شد دچار مشکل فنی شود، روند کاری با اختلال جدی مواجه خواهد شد. به همین دلیل خدمات IT وارد عمل می‌شود و اختلال به وجود آمده را از بین می‌برد. همچنین شیوه عملکرد تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و داده‌های ذخیره شده را پشتیبانی می‌کند.

امنیت سایبری شبکه

برای هر یک از خدمات IT که درباره آن صحبت کردیم؛ امنیت سایبری اعمال می‌شود. امنیت سایبری یعنی مراقبت از تمامی تجهیزاتی که به اینترنت متصل می‌شوند؛ شامل سخت افزار، نرم افزار، داده‌ها و اطلاعات در مقابل تهدیدات سایبری. سازمان‌ها و شرکت‌ها برای محافظت در مقابل دسترسی غیر مجاز به مراکز اطلاعات و داده‌ها و سیستم‌های کامپیوتری از این روش بهره می‌برند. هدف از این روش آن است که با عملیات خرابکارانه سارقینی که سیستم‌های مجموعه را از کار می‌اندازند مقابله شود.

چرا باید از خدمات شبکه استفاده کنیم؟

دریافت خدمات شبکه در سطح کیفیت بالا در ادارات و سازمان‌ها باعث افزایش سرعت شبکه سازمان و پیشرفت امور سازمان خواهد شد. همچنین بدون بهره‌مندی از خدمات شبکه، مدیریت اتوماسیون اداری امکان پذیر نیست. بعضی از خدمات شبکه عبارت‌اند از:

خدمات پسیو شبکه

مرحله کابل کشی در شبکه، پسیو شبکه نام دارد. خدمات اکتیو بعد از خدمات پسیو صورت می‌گیرند. همچنین در خدمات غیر فعال یا پسیو، تجهیزات به برق وصل نمی‌شوند و نقشی در تقویت سیگنال‌ها ندارند. این تجهیزات معمولاً در داخل ابزارهای دیگر قرار می‌‌گیرند. بعضی از خدمات پسیو شامل موارد زیر هستند:

 • ترانکینگ و داکتینگ نصب کانال با دقت و توجه و استانداردهای زیاد
 • طراحی پروژه‌هایی مانند نقشه ترانک و موقعیت گره‌ها و کابل کشی
 • راه اندازی و نصب خطوط فیبر نوری و تلفن سانترال
 • آرایش و نصب انواع مختلفی از رک‌های ایستاده و دیواری
 • مستند سازی همة کارهای انجام شده و نقشه کشی پلان

خدمات اکتیو شبکه

خدمات فعال یا اکتیو شبکه معمولاً بعد از پیاده سازی شبکه صورت می‌گیرد. خدمات اکتیو شبکه، مدیریت شبکه و تنظیمات مربوط به تجهیزات ارتباطی شبکه را در بر می‌گیرد. بعضی از خدمات اکتیو شبکه شامل موارد زیر هستند:

 • راه انداختن سیستم مانیتورینگ و ترافیک شبکه
 • راه انداختن فایل سرور، سرور و دامین، ایمیل داخلی و سرور پشتیبان
 • مجازی سازی و نرم افزارهای کنترل پهنای باند شبکه و اینترنت
 • ارائه دادن یک سری از روش‌های مجازی سازی VMware, Citrix
 • پیاده سازی و طراحی بانک‌های اطلاعاتی تحت شبکه (NAS-SAN)
 • پیاده کردن Virtualization برای بهره بردن از منابع سخت افزار

خدمات امنیت شبکه

امنیت شبکه (Network Security) شامل قوانین و روش‌هایی است که برای حفاظت از اطلاعات و پیشگیری از حملات داخلی و خارجی و حفظ امنیت اطلاعات و شبکه، به صورت سخت افزاری و نرم افزاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این خدمات از نفوذ خرابکارانه هکران و سارقین پیشگیری می‌کند. بعضی از خدمات امنیت شبکه عبارت‌اند از:

 • راه اندازی و نصب فایروال برای امنیت ارتباطات
 • دادن خدمات مشاوره امنیت داده‌ها و کنترل دسترسی‌ها
 • راه انداختن مدیریت کنترل پهنای باند اینترنت
 • نصب آنتی ویروس و یافتن ویروس متمرکز همراه با ارائه گزارش‌های مدیریتی
 • پشتیبان گیری دوره‌ای از اطلاعات سرور و شبکه شما (Backup)
 • نظارت بر امنیت اطلاعات برای شرکت‌ها و کنترل دسترسی به اطلاعات
 • دادن بهترین روش نرم افزاری و سخت افزاری امنیت شبکه

خدمات شبکه و کامپیوتر با رایان پشتیبان

راه اندازی صفر تا صد زیر ساخت شبکه، از راه اندازی سخت افزاری مثل کابل کشی و داکت کشی و نصب سیستم و تجهیزات و سرویس‌های نرم افزاری و امثال این‌ها از خدماتی است که رایان پشتیبان در حوزة خدمات شبکه انجام می‌دهد. شرکت رایان پشتیبان به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه با سابقه‌ای درخشان در زمینه خدمات شبکه به صورت تخصصی و با نیروهای حرفه‌ای از راه دور و نزدیک این امور را انجام می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا