اقتصادی

خرید تضمینی دام عشایر از امروز در سراسر کشور آغاز می شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد که از روز دوشنبه ، هشتم ژوئن ، خرید دام عشایر در سراسر کشور تضمین می شود.

به گزارش patc ، شاهپور علایی مقدم با اعلام این خبر افزود: قیمت خرید تضمینی سبد دام عشایر 45 هزار تومان است و به ازای فروش هر کیلوگرم دام زنده به شرکت پشتیبانی امور دام ، 3 کیلوگرم جو در اختیار شما قرار می گیرد. عشایر.

وی در سفر به خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی کشوری با خشکسالی و کمبود باران است ، اظهار داشت: برای حل مشکلات ناشی از خشکسالی مناطق عشایری باید تومان به استان اختصاص یابد. استان تا حدی است.

علایی مقدم هدف خود از خراسان جنوبی را دیدار با عشایر و بررسی خشکسالی در مناطق عشایری استان عنوان کرد و افزود: تهیه خوراک ، تضمین خرید دام ، پرداخت تسهیلات ارزان و تأمین مواردی از جمله راه سازی و تأمین سوخت. عشایر ضروری است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: جامعه عشایری بیشترین سود را برای کشور ، کمترین هزینه را برای دولت دارد و برای توسعه پایدار کشور و امنیت غذایی تلاش می کند.

وی هنگام صحبت در مورد اهمیت تأمین چادرهای عشایر گفت: “اگرچه تأمین برق عشایر به عهده سازمان امور عشایر نیست ، اما به دلیل فقر شدید در مناطق عشایری با تمام توان سعی در تأمین برق مناطق عشایری داریم. در این منطقه.”

علایی مقدم هنگام صحبت از فعالیت صندوق های کوچک زنان عشایر تأکید کرد: حمایت از این صندوق ها باید افزایش یابد تا فرصت های شغلی بیشتری برای زنان عشایر ایجاد شود و با پرداخت تسهیلات ارزان و رایگان برخی از مشکلات آنها حل شود.

رئیس سازمان امور عشایر افزود: باید از سازمان ها و تعاونی های عشایر برای جذب تسهیلات ویژه عشایر استفاده شود و برنامه ریزی ، مدیریت و گردش مناسب باید به عشایر کمک کند.

لازم به ذکر است که رئیس سازمان عشایری اخیراً اعلام کرده است که ستاد ملی خشکسالی سازمان ملی عشایر و پاسخ آن به اثرات خشکسالی اندکی قبل از تأسیس اعلام کرد که این ستاد به دنبال امکانات لازم برای مدیریت و پاسخگویی به تأثیر خشکسالی است. برای حمایت از بحران خشکسالی ، جلوگیری از فروش دام توسط عشایر به دلالان ، شرکت ملی حمایت از دامپروری و سازمانهای عشایری باید برای خرید 1 میلیون دام عشایر همکاری کنند.

از آن زمان به منظور حمایت از دام های عشایر ، کمیته قیمت گذاری و اجرای محصولات اساسی کشاورزی قیمت خرید حمایت از دام عشایر را به ازای هر کیلوگرم دام عشایری 45000 تومان تصویب کرد و شرکت پشتیبانی دام را به عنوان مدیر خرید تعیین کرد .. همچنین تأیید کرد خرید یک کیلوگرم دام زنده عشایر ، این معادل واردات سه کیلوگرم جو از ذخیره استراتژیک ملی با قیمت مصوب و ارسال آن به اتحادیه تعاونی عشایر برای تأمین مواد غذایی دام عشایر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا