فرهنگ و هنر

«خلاصه الاشعار فی الرباعیات» در بوته نقد

جلسه نقد و بررسی «خلاصه الاشعر فی الرباعیات» توسط سید محمد عمادی حائری تصحیح و تحقیق می شود.

به گزارش patc، نشست هفتگی شهر کتاب از ساعت 15 روز سه شنبه 22 آذرماه به منظور بررسی کتاب های فوق با حضور سیدعلی میرافضلی، جواد بوشرا و سید محمد عمادی حائری آغاز می شود.

در پیام این دیدار آمده است: ابوالمجد محمد بن مسعود بن مظفر تبریزی از بزرگانی بود که در نیمه اول قرن هشتم هجری قمری به تحصیل حدیث، تاریخ، ادبیات و ریاضیات زیر نظر اساتید معروف تبریزی پرداخت. مهمترین مرکز فرهنگی ایران و محل تجمع علمای نامدار آن عصر. تألیف او از اوراق سفینه تبریز نشان از آگاهی او از علوم مختلف دارد. الاشعار فی الرباعیات یکی از رباعیات موضوعی است که در نیمه اول قرن هشتم هجری توسط ابوالمجد تبریزی سروده و تصحیح شده و مشتمل بر 50 باب و 500 رباعی است.

رباعی خوانی نویسندگان بزرگ آذربایجان و معاصران آلن ابومجید مانند امین الدین حاجی و جلال الدین عتیقی و رباعیاتی از جمله اثیرالدین ابهری و خواجه نصیرالدین طوسی گویای گرایش های ادبی و تبریز محیط اسرارآمیز آن عصر است. این کتاب به تازگی توسط سید محمد عمادی الحائری ویرایش و تحقیق و توسط انتشارات هرمس منتشر شده است.

علاقه مندان می توانند این همایش را از طریق اینستاگرام ketaboferhang فرهنگسرای شهرکتاب، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه کانون در آپارات دنبال کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا