خواهر شهید بهشتی: آیت‌الله رئیسی هم مانند برادرم مظلوم بود

خواهر شهید بهشتی: آیت‌الله رئیسی هم مانند برادرم مظلوم بود

خواهر شهید بهشتی با صدور پیامی اعلام کرد: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور کشورمان نیز مانند برادرم سیدمحمد بهشتی، مظلوم واقع شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، در پیام روز پنجشنبه زینب‌السادات بهشتی آمده است: شهادت آیت‌الله رئیسی برای من یادآور فضای شهادت برادرم در دهه ۶۰ است و این شهید بزرگوار هم مانند شهید بهشتی مظلوم بود.

ادامه این پیام حاکیست: مظلومیت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان پس از شهادتش نمایان می‌شود.

در ادامه پیام زینت‌السادات بهشتی آمده است: افرادی که دست به تخریب رئیس جمهور شهید زدند اکنون پشیمان و سرافکنده هستند، زیرا خدمات خالصانه شهید رئیسی پس از شهادتش بتدریج در اذهان عمومی نمایان‌تر خواهد شد و این نشانه مظلومیت این شهید عزیز است.

وی ادامه داد: شهید بهشتی با هدف کادرسازی و تامین نیاز‌های مدیریتی انقلاب، یک دوره آموزشی را برای تعدادی از طلاب که آنها را مستعد پذیرش مسوولیت‌های کلان کشور تشخیص داده بود، برگزار کرد و شهید عزیز آیت‌الله رئیسی نیز در زمره آنها بود.

خواهر شهید بهشتی در بخش دیگر پیام خود با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو ابراز اطمینان کرد که ملت شریف ایران باردیگر فردی را انتخاب می‌کنند که در مسیر ولایت و ادامه دهنده راه این شهید بزرگوار خواهد بود.

در ادامه پیام خواهر شهید بهشتی آمده است: با نهایت تأثر و تألم شهادت رئیس جمهور محبوب جمهوری اسلامی ایران آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی و شهدای خدمت همراه ایشان را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) و محضر رهبر انقلاب، خانواده معزز شهدا و ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می‌می کنم؛ یاد و خاطره آثار فاخر شهید رئیسی در مدت خدمت خالصانه‌اش همواره در اذهان همگان باقی خواهد ماند، خداوند عاقبت ما را همانند آیت الله رئیسی به شهادت ختم کند.

به گزارش آنا،  آیت‌الله سید محمدحسینی بهشتی (شهید بهشتی) دومین رئیس دیوان عالی کشور، نخستین دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و نائب رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی بود. در ۲۰ شهریور ۱۳۵۹ دادستان انقلاب تهران و در ۲ تیر ۱۳۶۰ پس از برکناری ابوالحسن بنی‌صدر به همراه محمدعلی رجایی و اکبر هاشمی رفسنجانی عضو شورای موقت ریاست جمهوری شد.

وی در سال ۱۳۰۷ در محله «لُنبان» اصفهان و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. او در شامگاه هفت تیر سال ۱۳۶۰ در بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی ترور شد.

منزل شهید بهشتی دارای قدمت نزدیک به یک قرن است که از سال ۱۳۷۶ به بعد در اختیار سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان قرار گرفته و با نام خانه «فرهنگ شهید بهشتی» فعالیت می‌کند. این خانه در خیابان شهید بهشتی اصفهان واقع است.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی،  عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی در سانحه هوایی به همراه همه همراهان به مقام رفیع شهادت نایل شد.

آیت‌الله سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهوری، سرهنگ خلبان سیدطاهر مصطفوی، سرهنگ کمک خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی از دیگر شهیدان این حادثه هستند.

دکمه بازگشت به بالا