اقتصادی

خودروهای ایرانی وارد بازار آفریقا می‌شوند؟

سفیر غنا در تهران با بیان اینکه صنعت خودرو ایران یکی از قوی ترین صنعت های دنیا محسوب می شود، گفت: در صورت تمهیدات لازم می توان محصولات خودروسازی ایران را وارد غنا کرد.

به گزارش patc، اریک آسوبوتنگ در نشست شناخت فرصت های تجاری در غرب آفریقا اظهار کرد: بررسی های ما نشان می دهد که خودروهای ایرانی قابلیت ورود به غرب آفریقا به ویژه غنا را دارند و در صورت فعال شدن کارخانه های تولید در آفریقا، می توانند این محصولات را برای این کشور وارد کنند. بازار آفریقا

وی با بیان اینکه آفریقا در حال تشکیل اتحادیه بزرگ اقتصادی است، تصریح کرد: در صورت نهایی شدن توافق برای ایجاد این اتحادیه می توان انتظار داشت که جابجایی کالا بین کشورهای آفریقایی با معافیت تعرفه ای و حداقل تعرفه انجام شود. در صورت راه اندازی خط تولید ایران در آفریقا می توان این محصولات را به کشورهای مختلف صادر کرد.

سفیر غنا در تهران با اشاره به ظرفیت های تجاری متقابل دو کشور افزود: غنا در تولید محصولات کشاورزی و غذایی شرایط خوبی دارد و در چند سال گذشته در این زمینه صادرات داشته است. ظرفیت غنا برای تولید و صادرات کالا بسیار بالاست، بنابراین می توان انتظار داشت که تجارت مشترک بین دو کشور افزایش چشمگیری داشته باشد.

اریک آسوبوتنگ ادامه داد: غنا و ساحل عاج در محصولاتی مانند قهوه در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارند و در صورت توافق تجاری می توان انتظار تبادلات اقتصادی بین دو طرف را در این زمینه نیز داشت.

وی خاطرنشان کرد: غرب آفریقا بیش از 470 میلیون نفر جمعیت دارد که برای کشوری مانند ایران می توان گفت بازار تجاری مناسب و گسترده ای است که با ارتقای اتحادیه اقتصادی آفریقا می توان این مبادلات را بین آنها انجام داد. احزاب مختلف کشورهای قاره آفریقا

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا