اقتصادی

خودشیرینی نیسان برای چین – patc

نیسان خودروهای الکتریکی ساخت چین را به بازارهای جهانی صادر می‌کند.

به گزارش patc، نیسان موتور اعلام کرد که خودروهای برقی تولید شده چین را در سراسر جهان به فروش خواهد رساند زیرا قراردادی با دانشگاه برتر این کشور برای استفاده از منابع محلی برای تسریع تحقیق و توسعه در زمینه الکتریکی‌سازی منعقد کرده است.

ماساشی ماتسویاما، معاون نیسان موتور و رئیس شرکت خودروسازی نیسان چین، به خبرنگاران در پکن گفت این خودروساز ژاپنی در حال بررسی صادرات خط تولید خودروهای موتور احتراق داخلی و خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی آینده است که در چین تولید و توسعه یافته اند.

او گفت که نیسان در حال بررسی بازارهایی است که رقبای چینی مانند بی‌وای‌دی هستند. این شرکت در حال پیوستن به برندهای خارجی از جمله تسلا، بی‌ام‌و و فورد است که صادرات خودروهای ساخت چین خود را گسترش می‌دهند تا از هزینه‌های تولید پایین‌تر این کشور استفاده کنند و ظرفیت کارخانه‌های خود را افزایش دهند.

چین بیش از یک پنجم فروش جهانی نیسان با حدود ۲.۸ میلیون دستگاه خودرو در ۱۰ ماهه سال را به خود اختصاص داده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از یک سوم کاهش داشته است.

خودروسازان ژاپنی به دلیل محبوبیت برندهای داخلی و رقابت سنگین قیمت و تغییر سریع به سمت خودروهای برقی، با چالش فروش شدیدی در چین به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان، مواجه شده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، نیسان اعلام کرد که یک مرکز تحقیقاتی مشترک با دانشگاه چینهوا در پکن، چین در سال آینده ایجاد خواهد کرد که بر تحقیق و توسعه خودروهای الکتریکی از جمله زیرساخت شارژ و بازیافت باتری تمرکز دارد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا