داداش زاده:نباید به سبک بازی استقلال و لباس پوشیدن نکونام ایراد بگیرند/صادقی برای دیده شدن هر حرفی را نزند

پروین و پرسپولیس خیلی کار‌ها برای قلیچ کردند اما او راه را غلط رفته است

داداش زاده:نباید به سبک بازی استقلال و لباس پوشیدن نکونام ایراد بگیرند صادقی برای دیده شدن هر حرفی را نزند

بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال گفت: نباید به سبک بازی تیم جواد نکونام و اینکه او با چه تیپی می‌گردد بی‌دلیل انتقاد کنیم.

بهزاد داداش زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره رقابت استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ برتر در حالی که از جام جهانی حذف شده‌اند، اظهار کرد: جام حذفی جام شگفت‌ی ها است و استقلال و پرسپولیس هم از این قاعده مستثنی نبودند. برابر حریفان خود غافلگیر شدند و از دور رقابت‌ها کنار رفتند. مدعیان فعلی فتح جام حذفی تیم‌های سپاهان و ملوان بندرانزلی هستند که هر دو تیم عناوین زیادی را در این رقابت‌ها کسب کردند و البته دیگر تیم‌هایی که در این جام باقی مانده‌اند نیز به دنبال قهرمانی هستند. قطعاً تیمی که بتواند فاتح جام حذفی شود در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا با برنامه حضور پیدا می‌کند تا در سطح قاره هم برای خود نامی دست و پا کند.

بی‌دلیل از نکونام ایراد نگیریم

وی ادامه داد: استقلال هر طور شده می‌خواهد صدرنشین لیگ برتر باقی بماند و تیم جنگنده‌ای است. البته پیشکسوتانی در کنار این تیم هستند که برای آنکه فالوور جذب کنند و درآمدی داشته باشند حرف‌هایی می‌زنند که مناسب فوتبال ما نیست. این اشخاص نباید کار‌های و رفتار‌هایی داشته باشند که باعث درگیری هواداران دو تیم شود و فوتبال ارزش آن را ندارد که به یکدیگر بی‌احترامی کنیم بلکه باید رفتاری داشته باشیم که در عین رفاقت با هم رقابت کنیم. از طرفی نباید به سبک بازی تیم جواد نکونام و اینکه او با چه تیپی می‌گردد بی‌دلیل انتقاد کنیم و ایراد بگیریم. در تمام دنیا مربیان اخلاق‌های خاص خود را دارند و اینکه می‌گویند او مشکی می‌پوشد و این رنگ برای او شانس می‌آورد خرافه است و کسی که سال‌ها بازیکن ملی و لژیونر ایران بوده به دنبال چنین چیز‌هایی نیست.

یک مجموعه بزرگ صنعتی نمی‌آمد با آبروی خود بازی کند 

پیشکسوت فوتبال ایران افزود: اینکه در فوتبال ایران مافیا و جادوگر داریم قابل انکار نیست. کسانی به این مسائل دامن زدند که معلم اخلاق بودند و هنوز هم در این فوتبال هستند. آنهایی که با دلال‌ها در ارتباط هستند و همیشه تیم دارند حتی اگر نتیجه نگیرند. عامل این موضوع فدراسیون است که نظارتی که باید را ندارد. بار‌ها پای چنین اشخاصی به کمیته انضباطی و اخلاق کشیده شد، اما اسامی آنها اعلام نشد. اتفاقی که در کرمان افتاده و ماجرا به قدری جدی است که نهاد‌های قضایی به موضوع ورود کرده‌اند. آدم‌هایی که منافع‌شان درگیر است به تکاپو افتاده‌اند تا اسامی خیلی‌ها مطرح نشود. جالب است از کسانی شکایت شده که در این فوتبال مشغول به کار هستند. اگر تخلفی نشده بود یک مجموعه بزرگ صنعتی نمی‌آمد با آبروی خود بازی کند. درود به مدیری که شکایت کرده و امیدوارم تا انتها شکایت خود را ادامه دهد.

نساجی بی گدار به آب نزند

وی با اشاره به اینکه نساجی مازندران تیم ریشه داری است، عنوان کرد: خدا بیامرزد نادر دست نشان را که برای این تیم خیلی زحمت کشید. بازیکنان این تیم عاشق شهرشان هستند و بعید می‌دانم لحظه‌ای عقب بکشند تا نتیجه این بازی خانگی را از دست بدهند. البته استقلال که هفته‌ها صدرنشین بوده تیم قابل احترامی است، بسیار خوب برنامه‌های تدافعی را پیاده می‌کند و در حملات هم خطرناک است و هر حمله این تیم بوی گل می‌دهد. حتی در وقت‌های اضافه هم یک لحظه غفلت به سود این تیم است. نساجی باید خیلی حساب شده و با طمأنینه بازی کند. اگر بی گدار به آب بزند چه بسا با اختلاف بازنده شود. نمی‌توان نتیجه را پیش بینی کرد، همان طور که برای بازی پرسپولیس نمی‌شود. اینکه تیم اوسمار صدرنشین نیست به عملکرد خود تیم برمی‌گردد. نباید امتیازات ارزشمندی را از دست می‌داد. فرصت بود تا در بازی با سپاهان صدرنشین شود، در دربی هم این فرصت بود تا استقلال را شکست دهد. ضمن اینکه دو تیم به دنبال بهانه داوری نباشند، اگر در جایی متضرر شده‌اند جایی هم سود برده‌اند.  

پول زیاد فضای فوتبال را آلوده کرده

داداش زاده خاطرنشان کرد: نباید این تصور را کرد که همه تماشاگران‌مان خوب هستند. تماشاگرنما‌هایی داریم که با صد هزار تومان تیم‌شان را عوض می‌کنند. وقتی تریبون به دست آدم‌های نااهل بیفتد مشکلات متعددی برای فوتبال ما به وجود می‌آورند. اینکه می‌خواهند با زد و بند برای تیمی حرف دربیاورند و کار‌هایی کنند که مسیر اصلی ناپدید شود. نباید آدرس غلط داد و مردم را به اشتباه انداخت. وقتی در عصر ارتباطات هستیم و گوشی‌های همراه و تبلت‌ها تمامی اخبار را مخابره می‌کنند بچه‌ها هم با واژه‌هایی آشنا می‌شوند که درست نیست و ذهن آنها با واژه‌هایی آشنا می‌شود که قدرت فهم آن را ندارند. همه اینها به خاطر آن است که نظارت نیست. پول زیادی که در فوتبال است به غلط هزینه شده و فضای آن را آلوده کرده است.

پیشکسوت تا جایی ارزش دارد که شخصیت خود را خراب نکند

وی با اشاره به صحبت های امیر حسین صادقی و پاسخ فنونی زاده به وی تصریح کرد: امیرحسین صادقی که بازیکن ملی بوده و در دو جام جهانی بازی کرده نباید به جایی برسد که برای دیده شدن حرف‌هایی بزند که جو را متشنج کند. وقتی او می‌بیند کسانی در این فوتبال پست و مقام گرفته‌اند که عقبه‌ای نداشته‌اند برایش عقده می‌شود، چون او سال‌ها در سطح اول فوتبال باشگاهی و ملی ما بازی کرده و نمی‌خواهد بیرون بماند. با زدن حرف‌هایی که جنجال دارد سعی می کند دیده شود بلکه در استقلال به او تیم پایه بدهند یا بالاخره از جایی مربیگری را شروع  کند. ولی صادقی باید حرف زدن بلد باشد و حرمت‌ها را نگه دارد. وحید قلیچ که سال‌ها برای پرسپولیس بازی کرده و در تیم ملی بوده راه غلط را رفته و به تیمش پشت کرده است. پرسپولیس و علی پروین خیلی کار‌ها برای وحید قلیچ کردند، اما او هم برای دیده شدن علیه تیمی که به آن تعلق دارد حرف می‌زند. پیشکسوت تا جایی ارزش دارد که شخصیت خود را خراب نکند. دو نوع پیشکسوت داریم؛ بی‌شخصیت و با شخصیت؛ مردم می‌فهمند و تشخیص می‌دهند. من بهزاد داداش زاده اگر حرف‌های عجیب و غریب بزنم عده‌ای خوش شان می‌آید، اما خیلی‌ها بدشان خواهد آمد، پس شخصیت خود را حفظ می‌کنم و هر حرفی را نمی‌زنم.

مربیانی داریم که سالم زندگی نمی‌کنند

داداش زاده خاطرنشان کرد: بازیکنانی داشتیم که به نان شب محتاج بودند و در خیابان می‌خوابیدند و از طریق فوتبال به همه چیز رسیده و گذشته‌ خود را از یاد برده اند.  طرفداران آنها را بزرگ کردند و حالا رفتار‌هایی می‌کنند که به وجهه فوتبال کشور لطمه می‌زنند. از مسئولان فوتبال کشور می‌خواهم هر ماه از مربیان و بازیکنان لیگ برتری و حتی لیگ‌های پایین‌تر تست اعتیاد بگیرند. برای دیده شدن خیلی کار‌ها می‌توان کرد ولی حرمت نگه دارید تا چیز‌هایی رو نشود که به آبروی فوتبال کشور و به تیم‌هایی لطمه زده شود که میلیون‌ها هوادار دارند. همه ما در گذشته اشتباهاتی داشتیم ولی نباید به همدیگر بابت گذشته بی‌احترامی کنیم یا بخواهیم به خاطر پست و مقام ارزش‌های یک باشگاه مردمی را زیر سوال ببریم.

دکمه بازگشت به بالا