خانواده و جامعه

دادگاه تجدید نظر پرونده پاساژ علاءالدین در منطقه۱۱ برگزار شد

شهردار منطقه 11 از برگزاری دادگاه تجدیدنظر برای ابطال رأی ماده 38 آئین نامه معاملات شهر تهران برای احقاق حقوق شهروندی در دعوی مالکان مجتمع تجاری علاءالدین و منطقه 11 خبر داد.

به گزارش patc، سید محمد موسوی که برای احقاق حقوق شهروندی و تضییع مردم در پرونده درخواست مجوز ساخت طبقه هفتم مجتمع علاءالدین برای دفاع از این پرونده در دادگاه حاضر شده بود، گفت: حقوق شهروندی. سازش نیست، ما در این مورد شکست نخواهیم خورد.

وی افزود: در پی رای صادره به موجب ماده 38 آئین نامه معاملات شهر تهران مبنی بر الزام شهرداری به صدور پروانه ساخت طبقه هفتم مجتمع علاءالدین، برای انجام تعهدات خالصانه خود در قبال مردم در دادگاه حاضر شده ایم. اعتراض به این حکم».

شهردار منطقه 11 تصریح کرد: پیرو دستور اکید شهردار تهران مبنی بر شفاف سازی مجتمع علاءالدین و احقاق حقوق مردم و با تلاش و همت همکاران مرکز حقوقی شهر تهران و معاونت حقوقی. منطقه 11 تقاضای حذف رأی ماده 38 را داریم.» از نظر قضایی خواستار حفظ حقوق مردم هستیم.

موسوی تاکید کرد: ساخت طبقه هفتم این مجتمع فاقد معیارهای شهرسازی از جمله تراکم، اشغال، تعداد طبقات و غیره است و در حال حاضر این مجتمع یکی از شلوغ ترین مراکز تجاری ایران است که هزاران نفر به آن مراجعه می کنند. به این مجموعه با توجه به شرایط این مجموعه، قطعاً ساخت طبقه هفتم حقوق عمومی شهروندان را به خطر می اندازد، لذا با جدیت به این موضوع خواهیم پرداخت.

شهردار منطقه 11 با اشاره به مطالبات مکرر مردم و کسبه این پاساژ برای حفظ ایمنی گفت: ما خواهان تکرار حادثه دردناک پلاسکو نیستیم و نباید اجازه دهیم امنیت شهروندان به خاطر منافع شخصی به خطر بیفتد. و ساخت و ساز پیشگیرانه در مجتمع علاءالدین.

وی افزود: در شهر تهران در اصل انصاف و شفافیت حق مردم را نخواهیم بخشید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، موسوی تاکید کرد: حقوق مردم و امنیت آنها خط قرمز شهر ما تهران است و با حمایت وکلای مدیریت شهری تمام تلاش خود را برای لغو رای انجام خواهیم داد. رضایت شهروندان را جلب کند.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا