عمومی

داستان دروازه‌های داربی – patc

در دربی، شاید مهم‌تر از اینکه چه کسی گل بزند، این است که کدام دروازه‌بان گل نمی‌زند.

به گزارش patc، فوتبال 360 او نوشت: دروازه همیشه توسط مهم ترین افراد اداره می شود. باید دروازه شهر باشد که باید بر عهده ارتش و مدیریت شهری باشد، باید دروازه یک تیم باشد و برای حفاظت به تیم شماره یک تحویل داده شود. دروازه ورودی است، راه تسخیر، پس باید از بتن و فولاد ساخته شود. البته در فوتبال از این مواد خبری نیست، فقط یک در، چند تیرک است و یک مرد آهنی باید جلوی آن بایستد. فردی که ممکن است نامحسوس باشد. نام و جایگاه او در سیستم، تاکتیک ها و مهارت های تیم نیست، بلکه تمام سیستم ها و تاکتیک ها فقط به در ختم می شود و آن وقت است که او قرار است مانند سوپرمن بازی کند. سوپرمن تیمش در دربی پنجشنبه چه کسی خواهد بود؟ اگر بخواهیم در 22 هفته گذشته به دنبال پاسخی برای این سوال بگردیم، احتمالاً پاسخ آبی خواهد بود، اما چه کسی نداند که نسبت های اخلاقی با همه چیزهایی که اتفاق افتاده و هر چیزی که در آینده است متفاوت است.

حسین حسینی دست های چسبیده

در ابتدای فصل مشخص نبود که او شماره 1 جهان است یا خیر. رشید مظاهری باتجربه یا علیرضا رضایی جوان هم شانس ایستادن در دروازه را دارند. با این حال، حسین حسینی دوباره به آن دوران بازگشته است و با الهام از او اعتماد تکنسین ها را جلب کرده و می تواند به خوبی از عهده این اعتماد درون دروازه برآید. این روزها، درست مانند کاری که در مقابل حریف سرسخت مهدی رحمتی انجام داد، تعداد کلینیک هایش در حال افزایش است و رحمتی روی نیمکت محکم تر است. حالا حسینی با 14 کلین شیت در جدول دروازه بان ها پیشتاز است اما اهداف مهم تری را دنبال می کند. این بار، با این اعداد، او به دنبال شکستن رکورد این دروازه بان و رکورد آن دروازه بان نیست، تنها جام هاست؛ جایی که او شایسته کاپیتان آبی ها است. حسینی باید چسب دستانش را تا پایان فصل دو برابر می کرد. هر توپی که او از دست می‌دهد می‌تواند منجر به افتادن جام از دستانش شود و آن را به کابوس بزرگ‌تری برای او و هواداران تبدیل کند. حسین حسینی در این فصل 6 گل به ثمر رسانده و در لیگ برتر سه رقمی دریافت کرده است. اما این برد او را به بهترین دروازه بان ایرانی تاریخ لیگ برتر تبدیل کرد! دروازه بان شماره 1 آبی ها و دسوس دروازه بانانی بودند که بیشترین گل دریافت کردند. حسینی 122 بازی با هواداران انجام داد و صدمین گل را به ثمر رساند و رکورد دروازه بان سابق استقلال خوزستان را به نام خود ثبت کرد. حالا با این همه آمار و رکوردهای خوب باید در دربی را ببندد تا کار فرهاد مجیدی در بردن و قهرمانی راحتتر پیش برود.

حامد لک: من بازیکن دربی هستم

حامد لک بر خلاف همتای آبی خود شانس 100 درصدی را دارد که در ابتدای فصل شماره یک شود. نه بوژیدار رادوشوویچ و نه هیچ دروازه بان دیگری در پرسپولیس نتوانست موقعیت او را متزلزل کند. اتفاقی که الان می افتد، اگر او اولین شانسش در دربی را دارد، به این دلیل است که جانشینش مشخص نیست، اما دربی یک فرصت ویژه برای حمید لاک است؛ یک فرصت برای خودش و فرصتی برای دروازه ها برای بازیابی همان اقتدار ابدی. حامد لک شاید نتواند در مورد رکورد این فصل حرف بزند و از اعدادی که به ثبت رسانده است استفاده کند، اما بازیکن دربی است. او 330 دقیقه است که در دربی گل نزده است و اگر در بازی پنجشنبه گل نزند، رکورد نلسون را خواهد شکست. نلسون برزیلی با 405 کلین شیت مقابل استگلار رکورددار تاریخ دربی است. شاید او نقطه اشتراک هواداران و پیشکسوتان قرمز و آبی امروزی باشد؛ بحثی که درباره آن صحبتی نمی شود بسیار دوستانه و مطمئن است، اما همین انتقاد و انتقاد می تواند انگیزه ای برای دروازه بانی باشد که نشان داده می تواند سنگری آهنین در مقابل حریف باشد. مهاجمان . حمید لاک دومین دروازه بان تاریخ لیگ برتر می شود که دروازه خود را بسته نگه می دارد. یک آمار توانایی او را به عنوان مدافع اول قرمزها تایید می کند. با میانگین 2.1 بازی ملی در هر بازی، بازی ملی لک بیشتر از 1.8 ملی پوش حسینی است. این آمار حاکی از آن است که نمی توان تمام گل های پرسپولیس را به گردن دروازه بان این تیم انداخت و بخش بزرگی از کلینیک حسینی به دلیل فاز دفاعی قوی این تیم است. با این حال هر گلی که از بالای خط دروازه می گذرد مقصر شماره یک است و چه کسی می تواند در این بازی خود را از این شخصیت دوست داشتنی دور نگه دارد؟

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا