عمومی

دانشجویان بوشهری برای فعالیت‌های دانش‌بنیان مهارت‌افزایی می‌شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین عبدالمجید دراگی وی صبح چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه فلهنگن بوشهر گفت: این تفاهم نامه با هدف آموزش، آماده سازی و ارتقای مهارت ها و دانش منابع مورد نیاز برای اجرای برنامه ملی ارتقای ظرفیت است. تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان را به گونه ای افزایش دهید که نیازهای بازار کار را برآورده کند و با یک تیم حرفه ای و کارآمد در سراسر استان امضا کنید.

وی بر اهمیت ارائه آموزش های مهارتی به دانشجویان تاکید کرد و افزود: مهارت آموزی موجب توانمندسازی دانش آموزان و فارغ التحصیلان می شود. فارغ التحصیل دانشگاه ها نقش مهمی در کسب مهارت های امروزی دارند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آه تو بوشهر بیان می کند: توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان برای رفع نیاز استان به نیروی انسانی کارآمد با مهارت، مهارت و تجربه حرفه ای آه تو این یکی از اهداف این یادداشت است.

وی افزود: نیاز است اندازه گیریتدوین و بازنگری استانداردهای حرفه‌آموزی و استفاده از توانمندی‌ها و پتانسیل همه طرف‌ها برای انجام همکاری‌های علمی، پژوهشی و فنی به منظور تقویت شایستگی‌های عمومی، حرفه‌ای و فنی از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

دراگی وی با اشاره به آموزش تلفیقی و فراگیر گفت: بخش مهمی از فعالیت های آینده باید نهادینه سازی شاخص های مهارتی در کنار فعالیت های علمی و دانشگاهی از طریق فعالیت های دانشی باشد.روزهای آموزش همراه با مهارت آموزی منبع اشتغال است تولید مثل برای کشور خواهد بود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آه تو بوشهر در تهیه اطلس های کاری، بازنگری استانداردهای آموزشی، صدور مجوز برای تأسیس مراکز رشد شایستگی دانشجویان، انجام فعالیت های پژوهشی، نگارش پایان نامه ها و پایان نامه های دانشجویی، فرصت شرکت در سمینارها، آزمایشگاه ها و دوره های کارآموزی و ارائه راهنمایی های شغلی برای دانشجویان همکاری می کند. تدریس می شوند. وی برنامه های مهم طرفین در اجرای این تفاهم نامه را درک می کند.

دکمه بازگشت به بالا