استان ها

دانشگاهیان با آگاهی‌بخشی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند

دانشگاهیان با آگاهی‌بخشی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌جنوبی از دانشگاهیان خواست تا با آگاهی‌بخشی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا عزیزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌جنوبی در مراسم «روز جوان» به بیان ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی حضرت علی‌اکبر علیه‌السلام پرداخت و گفت: آن حضرت شبیه‌ترین مردم به پیامبر اعظم (ص) خَلقاً، خُلقاً و منطقاً بودند.

وی با بیان اینکه در ادبیات قرآنی و دینی ما «ولیّ» صرفاً به امام و معصوم اطلاق می‌‌شود، افزود: حضرت علی اکبر(ع) آنچنان مقام بلند و والایی دارند که اگر در کربلا به شهادت نمی‌رسیدند قطعاً به مقام امامت و ولایت نائل می‌آمدند؛ چراکه در زیارتنامه آن بزرگوار از ایشان به نام «ولی‌الله» نام برده شده که در زیارتنامه هیچ‌یک از امامزادگان دیگر چنین اطلاقی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت انتخابات و مشارکت حداکثری افزود: دانشگاهیان وظیفه دارند در راستای آگاهی‌بخشی، نشاط‌آفرینی و افزایش مشارکت اقشار مختلف مردم در انتخابات تلاش کنند.

عزیزی، انتخابات را دارای منشأ قرآنی دانست و با اشاره به آیه «انّ الله لایغیّر ما بقوم حتی یغیّروا ما بأنفسهم» که در حقیقت خداوند سرنوشت هر ملت و امت را تابع رأی و عقیده و خواست خود آن ملت می‌داند، ادامه داد: باید پای کار بیاییم و با انتخاب کاندیدای اصلح بر سرنوشت خود تأثیر بگذاریم.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کنش سیاسی دانشگاهیان باید تلاش درراستای افزایش مشارکت در انتخابات مهم پیش رو باشد، افزود: نماینده مجلس کسی نیست که برای منطقه و ناحیه خود امتیاز بگیرد؛ بلکه فلسفه وجودی نماینده این است که با نگاه آمایشی در تدوین قوانین کشور کمک کند و مسائل کشور را به درستی تحلیل کند و به سود کشور و منطقه قانونی را تدوین یا جلوی تصویب قانون نادرست را بگیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌جنوبی ضمن دعوت از دانشگاهیان برای مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رأی با اشاره به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت شرکت در انتخابات که می‌فرمایند: «اگر رأی سفید دادن موجب تضعیف نظام اسلامی باشد حرام است»، گفت: باید به نامزد اصلح رأی بدهیم و نمایندگانی قوی و توانمند به مجلس شورای اسلامی بفرستیم.

دکمه بازگشت به بالا