استان ها

دبیر: تا حالا منصوب کسی نبوده‌ام / ورزش به جز طلای المپیک همه‌اش کشک است!

patc/خوزستان رئیس فدراسیون کشتی گفت: به نظر من به جز مدال طلای المپیک همه رشته های ورزشی نفرین شده اند.

علیرضا دبیر امروز 29 مرداد در جلسه انتخابات ریاست هیات کشتی خوزستان در اهواز اظهار داشت: اگر این ورزش نه تنها در خوزستان بلکه در بسیاری از شهرها پیشرفت نمی کند به خاطر مردم است، من خودم آقای جمالپور بودم. از خدمه خواست تا بایستد. اگر کسی به عنوان رئیسش پیش من می آمد، قبول نمی کردم و خود من هرگز از طرف کسی منصوب نشده ام. گفتم حزب باید قوی باشد، دنبال کند، رای ندهد و من همین هستم. من اجازه نمی دهم کسی لابی کند.

به گزارش patc، وی به سرپرست تیم کشتی خوزستان گفت: کشتی فرنگی خیلی گلایه می کند اما اینکه یک نفر 20 سال بدون قهرمانی در مسابقات جهانی رهبری یک تیم کشتی را برعهده داشته است، مشکل است. هرکسی که فعال نیست باید کنار گذاشته شود و ما به هیچکس تعارف نداریم. امروز جایگزین سرپرست تیم کشتی کشور می شوم چون او هم اکنون کمبود دارد. جمالپور باید در خوزستان هم همین کار را بکند.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: قهرمان نشدن ما مسئله لنت نیست، مشکل مربی است شما باید مربی باشید. همچنین در خوزستان همه باید به جمالپور کمک کنند و جوری کار کند که دیگر اسمش امتیاز نباشد.

دبیر گفت: همه در خوزستان باید با مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان هماهنگی کنند و بنی تمیم اینجا شمشیر دولبه است، او مدیرکلی است که کشتی را می فهمد و انحراف نمی کشد. امیدوارم جامعه کشتی از کار آقای بنی تمیم حمایت کند. از روزی که آمده به ما کمک می کند.

وی با بیان اینکه در تیم ملی که در هر سنی اعزام می کنیم باید یک مربی خوزستانی او را همراهی کند، ادامه داد: اما اگر مربی شاگرد نباشد نمی گذارم تیم را همراهی کند هم کمیته و هم مربیان هماهنگ کردند. توسط مدیرکل ورزش همراه تیم ملی خواهد بود وگرنه خیر. علاوه بر این، مربی حق دخالت در انتخابات مجمع عمومی تیم را ندارد تا تصمیم بگیرد چه کسی سرپرست تیم شود.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین از شریعتی استاندار سابق خوزستان برای میزبانی جام جهانی کشتی در استان انتقاد کرد و گفت: او در این مسابقه که یک میلیارد ریختم به من دروغ گفت و به من تهمت زد. در حساب تومان به خوزستان پولی نیست. خوزستان روزهای اول مرا اذیت کرد اما امروز برای این همایش اینجا هستم چون بنی تمیم برادر من است.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال 2024 باید خوزستان برای کسب مدال طلای المپیک در اولویت باشد. چرا خوزستان نمی تواند طلا بگیرد؟ از این بابت خیلی ناراحتم. به نظر من خوزستان باید دو یا سه مدال را هدف بگیرد تا حداقل به یک مدال طلا برسد. اینکه خوزستان یک ملی پوش در تیم ملی بزرگسالان دارد یک مشکل است و باید به مربیانی که در تیم ملی بزرگسالان کشتی گیر دارند اعتبار بدهید. به نظر من به جز مدال های طلای المپیک، ورزش ها همه توفو هستند.

دبیر اضافه کرد: به نظر من عبدولی باید مدال طلای المپیک را می گرفت که حیف است و من هم از این بابت ناراحتم. به هر حال امیدوارم آقای جمالپور از تمام توانایی های خود در استان استفاده کند، هرکس صادقانه کار کند، کار دارد و همه باید با هم روی قایق کار کنند. در ادامه اگر از توانایی های دبیر سابق آقای کجباو در کشتی خوزستان استفاده نمی شد، به خاطر عشق به کشتی به فدراسیون کشتی اعزام می شد. بنابراین، اگر می خواهید قهرمان المپیک شوید، باید از توانایی همه استفاده کنید. حتی سعید عبدولی هم می تواند کمک کند.

وی با بیان اینکه 100 میلیون تومان به تیم کشتی خوزستان تعلق می گیرد و تا پایان سال مجددا کمک مالی می کنیم، گفت: از سال آینده دست ما برای کمک به تیم بیشتر می شود. تیم های کشتی استان ها به خصوص خوزستان برای من اهمیت زیادی دارند و بعد از سه سال اولین جلسه انتخاب کاپیتان بود و خودم این کار را انجام دادم.

دبیر تاکید کرد: خوزستان باید به مدال طلای المپیک برسد و نداشتن این مدال نقطه ضعف خوزستان در کشتی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا