عمومی

درآمد ۹ میلیون نفر از اینستاگرام

آمار و گزارش ها نشان می دهد که اینستاگرام یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی در ایران است.

به گزارش patc، روزنامه خراسان در ادامه نوشت: مقایسه آمار منتشر شده توسط مرکز تحقیقات بتا نشان می دهد که از بهمن ماه سال گذشته تاکنون یک میلیون کاربر ایرانی به این اپلیکیشن پیوسته اند که از 47 میلیون به 48 میلیون نفر افزایش یافته است. اما اهمیت این شبکه اجتماعی به همین جا ختم نمی‌شود، تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد زیادی از صفحات این شبکه به فعالیت‌های تجاری اختصاص دارد و این صفحات تجاری عمدتاً متعلق به خانوارها، بنگاه‌های محلی و غیررسمی است و این فضا بستر اجتماعی است. به تدریج به یک بازار بزرگ برای مشاغل کوچک و خانگی تبدیل شد، به طوری که معیشت بسیاری از خانواده ها اکنون به حضور اینستاگرام گره خورده است.

1 میلیون و 700 هزار کسب و کار

در واقع، اینستاگرام و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی هزینه‌هایی مانند اجاره فروشگاه یا فروشگاه، سرمایه‌گذاری هنگفت راه‌اندازی و حتی هزینه‌های سربار را حذف کرده‌اند. نظرسنجی مرکز تحقیقات بتا نشان می دهد که بیش از 1.7 میلیون کسب و کار در سال گذشته در اینستاگرام فعال بوده اند که شامل حداقل 200000 کسب و کار بزرگ و متوسط ​​و 500000 کسب و کار استانی و محلی است که هر کدام درآمد ماهانه 1 نفر یا بیشتر دارند. این در حالی است که ۱ میلیون صفحه در اینستاگرام دارای حداقل درآمد هستند.

پیش از این تجارت نیوز با استناد به گزارشی که مرکز آمار منتشر کرده بود، نشان می داد 65 درصد ایرانیان از شبکه های مجازی و پیام رسان استفاده می کنند و 20 درصد آنها (معادل 11 میلیون نفر) از طریق شبکه های مجازی کسب درآمد می کنند. یعنی ۱۱ میلیون ایرانی برای درآمد و اشتغال به اینترنت و این شبکه ها وابسته هستند.

علاوه بر این، اینستاگرام با 83٪ در صدر نرخ استفاده تجاری قرار دارد، به این معنی که حدود 9 میلیون نفر از طریق اینستاگرام درآمد کسب می کنند.

بدیهی است که فضای روبروی اینستاگرام نه تنها یک شبکه سرگرمی سرگرم کننده است، بلکه بستری برای کسب و کار است. از آنجایی که هیچ مرجع قانونی و رسمی برای مدیریت صرافی ها در اینستاگرام وجود ندارد، امکان محاسبه گردش مالی مبادلات کالا و خدمات در این بستر وجود ندارد.

کار اصلی اینستاگرام

حوزه اصلی کسب و کار اینستاگرام پوشاک و پس از آن لوازم آرایشی و بهداشتی، سوم مشاغل در زمینه مشاوره و خدمات، چهارم لوازم خانگی و مشاغل مرتبط و پس از آن مواد غذایی است. پس از آن لوازم ساختمان و دکور خانه و جواهرات، و قطعات خودرو و مشاغل مرتبط با گل، گیاه و حیوانات در انتهای نمودار، و کتاب، تلفن همراه و الکترونیک، که سه عنوان آخر سهم جدی ندارند، قرار دارند. تنها. قرارداد.

درآمد از 9 میلیون نفر در اینستاگرام

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا