عمومی

درخشش بازیگران دوتئاتر چهارمحال و بختیاری در جشنواره بچه‌های مسجد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد دوره پانزدهم خود را از ۱۸ الی ۲۱ ادیبهشت‌ماه به میزبانی بافق یزد با حضور ۱۴ گروه نمایشی از سراسر کشور برگزار کرد که دو گروه از این ۱۴ گروه جشنواره از استان چهارمحال و بختیاری بود.

در پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد حوزه هنری بیش از ۲۲۲ اثر بازبینی شدند و در نهایت ۱۴ اثر به مرحله نهایی راه یافتند که نمایش «لیلا» به نویسندگی محمد پورجعفری و کارگردانی فاطمه جعفری از مسجد صاحب الزمان گوجان شهرستان فارسان و نمایش «گیلدا» به نویسندگی علی میرزاعمادی و کارگردانی مرضیه نفر سفیددشتی از مسجد جامع شهر سفید دشت شهرستان بروجن دو اثر راه یافته از استان در جشنواره پانزدهم بودند.

در بخش بازیگری زن زهرا احمدی سفید دشتی و مبینا معصومی سفید دشتی از شهر بروجن استان چهار محال و بختیاری برای بازی در نمایش گیلدا از مسجد جامع سفید دشت تقدیر شدند و جایزه نقدی دریافت کردند.

همچنین در همین بخش نسیم سلطانی نسب از شهر فارسان استان چهارمحال و بختیاری برای بازی در نمایش لیلا جایزه بازیگری را دریافت کرد.

در این جشنواره بیش از ۵۰ بازیگر زن در نمایش‌ها ایفای نقش می‌کردند که هیأت داوران ۸ بازیگر زن را به عنوان بازیگران برتر جشنواره معرفی کرد.

گفتنی است، پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد به دبیری سید مصطفی موتورچی و داوری اعظم بروجردی، الهام چرخنده و وفا طرفه از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در بافق یزد برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا