ورزشی

درویش: همه ایران از پیروانی و سرمربی ما دفاع می کنند

رضا درویش درباره اینکه آیا با حسین قربانزاد، مدیرعامل گروه خصوصی‌سازی دیدار می‌کند یا خیر، گفت: خیر، چهارشنبه گذشته برای جلسه شرکت‌های اقتصادی، بانک‌ها، بورس و خصوصی‌سازی با قربان‌زاد در کیش بودم. ممکن است یکی دو روز آینده جلسه ای داشته باشیم.

* ارتباط نزدیکی با سازمان های خصوصی سازی داریم

وی در خصوص اینکه ظاهراً نمایشگاه کیش نتایج خوبی را برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به همراه داشته است، گفت: ما با ایشان و سازمان خصوصی ارتباط نزدیکی داریم که باید همه بحث های مالی را با آنها هماهنگ کنیم. شرکت های اقتصادی، سرمایه گذاری ها و بانک ها همه در کیش هستند و ما یک جلسه عالی داریم. با بانک شهر هم قرارداد داریم. جا دارد از این بانک و به خصوص مدیرعامل محترم آن که واقعاً تا به حال با پرسپولیس کار کرده است تشکر کنم. در کل جلسه خیلی خوبی بود. کارگروه اقتصادی ما باید روی موضوعات مرتبط با این جلسات کار کند.

*اگر می خواهیم پرسپولیس قوی باشد باید پایه مالی خوبی داشته باشیم

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: باید دست به دست هم بدهیم تا فضای اقتصادی با ثباتی برای باشگاه فراهم شود. اگر بخواهیم تیم قدرتمندی داشته باشیم باید پایه مالی خوبی داشته باشیم. امیدوارم از این پس بتوانیم مشکلات مالی گذشته را حل کنیم و در آینده مشکلی نداشته باشیم و برای لیگ قهرمانان آسیا آماده باشیم و به این ترتیب دغدغه های فراموش شده پرسپولیس را برطرف کنیم. این مسابقات قهرمانی آسیاست.

* بار مالی که از گذشته به ارث برده ایم ما را آزار می دهد

درویش در خصوص بدهی باشگاه به مهدی رسول پناه گفت: بدیهی است احضاریه دیگری برای مسدود شدن حساب ها وجود دارد و حساب بانک مرکزی ما را بسته اند. پرسیدیم این احضاریه چیست و گفتند رسول پناه در گذشته او را در پرسپولیس بدهکار اعلام کرده است. در این باشگاه طلبکاران گذشته زیادی هستند که در 30-40 سال گذشته آمده اند و رفته اند. امیدوارم روزی مشکل بدهی ها تمام شود و به فکر بودجه و پول تیم خود باشیم. حالا فقط بار مالی که از گذشته به ارث برده ایم نیست که ما را آزار می دهد.

*همه اکانت های ما بسته است اما تک تک آنها را اصلاح می کنیم

وی ادامه داد: هر حسابی که داریم بسته است اما هر مشکلی را رفع می کنیم کارگروه حقوقی عظیمی در پرسپولیس تشکیل شود. همچنین قوه قضائیه باید کارگروهی برای پرسپولیس و استقلال تشکیل دهد تا پرونده ها با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

*خوشبختانه پرسپولیس به باشگاه کورتریک بدهکار نیست

مدیرعامل پرسپولیس درباره موانع مجوزهای حرفه ای باشگاه مانند تراب کوتریک بلژیکی و رادوسوویچ گفت: از فدراسیون فوتبال به دلیل تعلیق یکساله کمیته مجوزهای حرفه ای تشکر می کنم فصل به دو ماه تمدید شد. تا حوالی 24 آذر ماه و مدارک باشگاه در سایت AFC قابل بارگذاری است. دیروز در خدمت وزیر ورزش بودیم و ایشان به شدت نگران پرسپولیس و استقلال بودند و هر دو هفته یک بار با ما ملاقات داشتند. دیروز با حضور تاج، قنبرزاده و مسئول صدور پروانه حرفه ای با وزیر دیدار کردیم. خدا را شکر پرسپولیس به باشگاه کورترک بدهکار نیست. در عوض مجبور شدیم جریمه معوقه باشگاه بلژیکی را حدود 5000 یورو بپردازیم و تقریباً هیچ بدهی به کورتریجک نداشتیم.

* حکم قطعی در مورد رادوسوویچ صادر نشد

درویش افزود: پرسپولیس به رادوسوویچ بدهکار است اما پرونده او قطعی نیست باید در جلسه دادگاه CAS در 24 آبان شرکت کنیم. دفاعی هم دادیم، اما مشخصاً در آن پرونده نبود. اما باید مطالب جدید خود را در همایش ارائه کنیم تا خدای ناکرده باری را که بر دوش پرسپولیس گذاشته اند سبک کنیم تا از پول و حقوق مردم سوء استفاده نشود.

* وقتی تیم پیشرو باشد، به معنای نتایج خوب است

وی در پاسخ به انتقاداتی که برخی از پیشکسوتان از نحوه بازی پرسپولیس با وجود برتری این تیم داشتند، گفت: وقتی تیم جلوتر است یعنی خوب کار می کند و وقتی گل نمی خوریم یعنی تیم هستیم در وضعیت خوبی قرار دارد اما هر تیمی که پرسپولیس بازی می کند، چون با انگیزه بیشتر دیده می شود، قدرتش بیشتر است، طبیعی است. همچنین تیم هایی را که با آنها بازی می کنیم ببینید. دو هفته دیگر بازی را تماشا کنید.

* تکنسین ها و بازیکنان بسیار خوب و همدلی داریم

مدیرعامل پرسپولیس افزود: بدیهی است که این تیم ها در مقابل پرسپولیس انگیزه بیشتری دارند. اما اگر نگویم، وقتی تیم ما پیشتاز است، به این معنی است که فن‌آوران و بازیکنان کارشان را خوب انجام می‌دهند و بچه‌ها همدل هستند. البته گاهی اوقات نتایج دور از تصور است، همانطور که برای همه تیم های بزرگ دنیا اتفاق می افتد. خدا را شکر تکنسین ها و بازیکنان بسیار خوبی داریم. وقتی وارد آنها می شوید، همدلی را می بینید. شما احساس می کنید که یک خانواده هستید، نه جدا، و این چیزی است که باید جشن بگیرید. خدا کنه از این هفته نتایج بهتری بگیریم.

*هر باشگاهی که با پرسپولیس مشکل داشته باشد، ایستادگی نمی کند

درویش افزود: شاید اگر هر باشگاه و شرکتی یک یا دو مشکل پرسپولیس داشت سرپا نمی شد اما با توکل به خدا علیرغم دشمنی و دسیسه ای که نسبت به تیممان وجود داشت، به یاری خدا نتایجی کسب کردیم که بسیار راضی کننده است. به هواداران.” امیدواریم هواداران ما همیشه خندان، شاد و شاد باشند. زیرا آنها بزرگترین پشتوانه باشگاه و بزرگترین انگیزه برای بازیکنان، تکنسین ها و کارکنان باشگاه هستند. تمام انگیزه ما کسب نتایج خوب برای خوشحالی هوادارانمان است.

*دو پیشنهاد برای اردوهای خارج از کشور داریم

وی در خصوص اردوی خارجی در پرسپولیس گفت: در حال انجام یک یا دو پیشنهاد هستیم و هر کاری که می خواهند انجام دهند با فنی ها هماهنگ می کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس درباره مشکل زمین تمرین این باشگاه توضیح داد: حدود 10 روز است که نفت تهران را اشغال کرده ایم. امروز تیم ما در زمین تمرین می کند. از دوستانی که در وزارت نفت و ورزش با ما همکاری کردند کمال تشکر را داریم.

* پیروان آسوه پرسپولیس است

درویش گفت: توهین به کسی غیرقابل قبول است. افسین پیروانی کاپیتان باشگاه، کاپیتان پرسپولیس و کاپیتان تیم ملی نیز هست و جایگاهش بسیار بالاست. اگر هم نبود و جوان ترین بازیکن و رده پایین ترین کارمند باشگاه پرسپولیس بود، توهین بود. ما باید سعی کنیم یاد بگیریم که چگونه ارتباط اجتماعی برقرار کنیم. اگر قرار است جامعه سالمی داشته باشیم باید از خودمان شروع کنیم.

*همه مردم ایران از پیروان و سرمربی ما دفاع می کنند

وی افزود: همه مردم ایران از پیروان و مربیان ما دفاع می کنند، حتی به فردی که الگو و بچه نیست، توهین نشود، حتی به فردی که الگو و بچه نیست، نباید توهین کرد. وقتی وارد ورزش می شوید، پوریا ولی، یکپارچگی، مردانگی، مردانگی تصویر ذهنی شماست. پس بیایید این عناوین خوبی را که برای ورزش متصوریم خراب نکنیم. به خواست خدا آن افراد چون نمی دانستند باید چه کنند یا وقتشان را کنترل نکردند چنین کاری کردند حتما شرمنده و پشیمان هستند.

258 258

دکمه بازگشت به بالا