فرهنگ و هنر

در اکران افتتاحیه “مجبوریم” چه گذشت؟

اولین نمایش فیلم اجباری رضا درمیشیان با حضور بهمن فرمانه آرا، فاطمه معتمدآریا، همایون ارشادی، مجتبی پیرزاده و رضا درمیشیان در پردیس سینمایی کورش برگزار شد.

به گزارش patc، بهمن فرمانه آرا در ابتدای نمایش «باید» گفت: درمیشیان یکی از بهترین کارگردانان جوان این دیار است و ظلم های زیادی به او شده است…

فرت بازیگر سینما گفت: حیات و موجودیت فیلم ما به مخاطبان آن بستگی دارد، بسیاری از فیلم هایی که آقای درمیشیان ساخته یا ما با آنها کار می کنیم در گیشه هستند و هیچکس نمی داند ارزش آنها چقدر است چون توسط تماشاگران قضاوت نمی شود. فاطمه معتمدآریا گفت. »

رضا درمیشیان ادامه داد: خیلی از بازیگران فیلم اینجا جایی نداشتند، نگار جواهریان مسئول تئاتر، استاد کیهان کلهر و مادرم که هنوز هم با آنها همدلی می کنم و هنوز هم دلتنگشان هستم، همه در این سالن حضور دارند. . “

وی افزود: در حالی که از اکران «ما داریم» بسیار خوشحالم، از اتفاقی که برای این مستندساز زن و یک عکاس زن افتاد ناراحت هستم و امیدوارم به زودی آزاد شوند و به خانه بازگردند.

دمیسیان گفت: «ما باید داستان افرادی را تعریف کنیم که در سرزمین خودشان تبعید شده اند. مردمی که در سرزمین خودشان تبعید شده اند. داستان ایرانیان بدون شناسنامه در ایران. یک تا دو میلیون ایرانی که شناسنامه ندارند و حتی در سرشماری هم نیستند، چه برسد به اینکه تابعیت داشته باشند، من به زنان بی خانمان، بدسرپرست و در خواب حق نمایش این فیلم را در تمام سینماهای کشور می دهم. پول به فرشته نازنینی به نام لیلا ارشد می رسد تا خرجشان را بدهد.»

لیلا ارشد، فعال حقوق زنان و کودکان گفت: «خوشحالم که بالاخره باید غربالگری کنیم. مشکلی که این بار آقای درمیشیان نازنین حل کردند یکی از چالش ها بود. ما ایرانی های بی شناسنامه زیاد داریم. وقتی هویت ندارند، هیچ شهروندی هم ندارند. بنابراین حل این مشکل کمک خواهد کرد. هنر همیشه حل مشکلات اجتماعی را تسریع می کند. زمانی که رخشان بنی اعتماد برای اولین بار مستند «خانه خورشید» را ساخت، توانستیم به مردم عادی بگوییم چه تعداد از زنانی که مشکل سوم شخص داشتند، مشکلاتی داشتند که نمی توانستند ببینند.

در پایان این مراسم چند بانوی خفته به تشریح روند بهبودی خود و روند دشوار اخذ مدارک شناسایی پرداختند.

«ما داریم» ادامه‌ی «بغض»، «عصبانی نیستم» ساخته رضا درمیشیان است. «لانتوری» و «نامرئی» که فاطمه معتمدآریا، نگار جواهریان، پارسا پیروزفر، بهمن فرمان آرا، پردیس احمدیه، مجتبی پیرزاده، بابک کریمی، همایون ارشادی، پریوش نظری، رضا بهبودی، احمد حامد، مریم بوبانی، رامون. و در ژاله علو حضور یافتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا