عمومی

در قم چه خبر است؟

خبر این است: هفته گذشته 3000 کودک با علائم بیماری های تنفسی و ویروسی به مرکز درمانی حضرت معصومه(س) مراجعه کردند. هیچ یک از کودکان بیمار و شش کودک فوت شده تاکنون به کرونا مبتلا نشده اند.
مطلقاً هیچ آماری مبنی بر اینکه چه تعداد از کودکان مبتلا به این بیماری به مراکز درمانی، کلینیک ها و مطب های دیگر ارجاع شده اند وجود ندارد. اما شکی نیست که اینها فقط آمار بازدید از تنها بیمارستان کودکان قم نیست، با جمع آوری یکجا عمق فاجعه بیشتر مشخص می شود.
مجید محبی با اشاره به جان باختن 6 کودک در قم در هفته گذشته، گفت: آرامش داشته باشند که این کودکان در مرکز تخصصی کودکان حضرت فاطمه معصومه (س) بستری شدند. ️
وی افزود: متوفی دچار بیماری با علائمی مانند تشنج مکرر، سرطان خون و کم خونی شدید، نارسایی حاد کبدی و شوک سپتیک بود و دو نفر نیز علائم تنفسی داشتند.
معاون درمان قم نگفت بچه های قم به چه بیماری و ویروسی مبتلا شده اند!
در 22 دسامبر 51 دانشجوی کالج نسوان نویر به دلیل مسمومیت تنفسی به بیمارستان اعزام شدند که هنوز علت این حادثه اعلام نشده است.این نوع مسمومیت های تنفسی در برخی مراکز آموزشی دیگر اتفاق می افتد
از سوی دیگر خبرها حاکی از آن است که فرد ناشناس موتورسیکلت با شلیک گلوله دو دانش آموز را قبل از فرار کشته است. آیت الله علافی، رئیس حوزه علمیه با سردار میر فیض، فرمانده انتظامی استان قم تماس گرفت و پیگیر ماجرای این دو طلبه شد.
6 آذرماه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد که پیش از ظهر امروز چهار روحانی توسط افراد ناشناس با سلاح‌های تیز مجروح شدند.
در هفته های اخیر برخی شبکه های اجتماعی و محافل خبری از تغییر استاندار قم خبر دادند.

#سرمقاله، 28 دی، 10 دی

دکمه بازگشت به بالا