بین الملل

در مورد سرمربی تیم ملی بعد از انتخابات تصمیم می‌گیریم

از رضازاده عذرخواهی می کنیم

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: تصمیم گرفتیم بحث کمیته فنی و تصمیم گیری درباره تیم ملی بزرگسالان را به بعد از انتخابات موکول کنیم تا هرکسی که به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد تصمیم درستی بگیرد.

سجاد انوشیروانی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره حضور در کمیته اجرایی فدراسیون وزنه برداری آسیا در انتخابات گفت: کارم را از فدراسیون وزنه برداری شروع کردم؛ البته فدرال. هنوز انتخابات برگزار نشده است، ما شرایط تا حدودی متفاوت است تا امکان مذاکرات قوی‌تر فراهم شود، حیف است که پاورلیفتینگ چندین سال است که در آسیا و جهان جایگاهی ندارد. کمیته اجرایی پیش از این توسط لازارزاده و نمایندگانی از کمیسیون ورزشکاران اداره می شد که وی نزدیک به هشت سال است که در آن حضور دارد. کمیته اجرایی نقطه عطفی در تصمیم گیری فدراسیون آسیایی است؛ کشورهایی که در رشته وزنه برداری تاثیر بسزایی دارند نیز در کمیته اجرایی حضور دارند.

**من به دنبال یک صندلی در دنیای پاورلیفتینگ ایران هستم

وی گفت: خوشبختانه این اعتماد و از همه مهمتر ادامه رایزنی با کشورها و دوستان رئیس AFC دریافت کردم. خوشبختانه مذاکرات موفقیت آمیز بود و آنها به نمایندگان ایران اعتماد کردند که منجر به کسب کرسی های هر چهار نامزد ایرانی در آسیا شد. اگر بتوانم در فدراسيون وزنه برداري موفق شوم، قطعا در آينده كرسي جهاني را به دست خواهيم آورد و در فدراسيون آسيايي بعدي مقام بالاتري را به دست خواهيم آورد.

**از رضازاده عذرخواهی می کنیم

رئیس فدراسیون وزنه برداری از رد نشدن رضازاده به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی منتخب فدراسیون آسیایی ابراز ناامیدی کرد و گفت: رضازاده بزرگ ما و یکی از قهرمانان شناخته شده وزنه برداری ایران است. او در دو دوره قبل عضو کمیته اجرایی بود اما پیشنهاد کمیته اجرایی فدراسیون وزنه برداری آسیا در سال جاری این است که افرادی که در داخل فدراسیون مسئولیت دارند وارد کمیته اجرایی شوند و او نمی تواند در کمیته اجرایی شرکت کند. انتخاب کمیته منظورمان عدم سوء نیت برای او بود، حتی از او عذرخواهی کردیم.

** با بهداد سلیمی شوخی کردند

انوشیروانی در خصوص بهداد سلیمی که گفته می شود در خطر حذف از انتخابات فدراسیون وزنه برداری آسیا قرار دارد، گفت: متأسفانه دوستان پیش از موعد اخبار منفی منتشر کردند و سعی کردند شوخی کنند و خوشبختانه مشکلی پیش نیامد، بهداد بنشیند. در کمیته فنی و کمک به ایران در وزنه زدن.”

** انتخابات کمیته ها را روز دوشنبه برگزار می کنیم

وی در خصوص به تعویق افتادن انتخابات وزنه برداری خاطرنشان کرد: انتخابات هیات وزنه برداری روز دوشنبه برگزار می شود و اسامی آنها را به وزارت ورزش اعلام می کنیم. 25 روز از انتخابات کمیته تا انتخابات باید بگذرد و ما این فاصله را رعایت می کنیم و به تمام وظایف وزیر ورزش مسئول فدراسیون قبلی احترام می گذاریم تا انتخابات در زمان مقرر برگزار شود اما تصمیم نهایی با وزارت ورزش است، جوانان باید زمان انتخابات را اعلام کنند.

**جلسه کمیته فنی پس از انتخابات تشکیل خواهد شد

انوشیروانی در خصوص تخصیص کادر فنی و تشکیل کمیته فنی برای ارزیابی عملکرد تیم ملی وزنه برداری گفت: فکر می کنیم با پایان بهمن ماه اردو آغاز شود. با توجه به اینکه در 28 بهمن ماه نیز شورا زمان انتخابات را اعلام کرد؛ از سوی دیگر نزدیکترین رقابتی که داریم مسابقات جهانی نوجوانان در ماه فرودین است؛ آکادمی جوانان برای این مسابقات از چند ماه پیش شروع به کار کرده است، احتمال برگزاری انتخابات اتحادیه فوتبال انگلیس را در نظر بگیرید. در پایان بهمن ماه برگزار می شود، بنابراین تصمیم گرفتیم که بحث کمیته فنی و تصمیم گیری های تیم ملی بزرگسالان را به بعد از انتخابات موکول کنیم تا همه در صورت انتخاب شدن، تصمیمات درستی برای آینده وزنه برداری بگیرند. نه مثل آن دوستان که چند روز مانده به اردوی تیم ملی سرمربی را انتخاب می کنند!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا