حوادث و رویدادها

در کنار اصل ماجرا ،دروغ پردازی‌ها در مورد ماجرای امینی رسیدگی می‌شود

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به اقدامات این قوه قضائیه بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص پرونده مرحوم مسی امینی، گفت: موضوع توسط ادارات ذیربط و پزشکی قانونی در حال بررسی است و وظیفه به کمیته نظارت ارسال می شود.

به گزارش patc از میزان در قسمت دوم دیدار امروز شورای عالی قضایی علی القاصی آنلاین افزود: تمامی سوابق و مدارک از سوی مراجع انتظامی، پزشکی، قضایی و سایر پرسنل مسئول و ذیصلاح در خصوص حوادث مرحوم امینی در حال بررسی و جمع آوری است.

وی ادامه داد: کمیته نظارت بر صیانت از حقوق شهروندی استان تهران دستور بررسی دقیق همه وقایع از زمان احضار مرحوم امینی به فرماندهی انتظامی و برگزاری کلاس توجیهی و انتقال به بیمارستان را صادر کرده است. و گزارش تحقیقی خود را به صورت مستند ارائه کردند.

وزیر دادگستری استان تهران با بیان اینکه در خصوص حادثه مرحوم امینی از سوی دادستانی تهران پرونده تشکیل شده است، افزود: دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص ابعاد موضوع دستور داد. “”

القاصی با بیان اینکه قوه قضائیه مسئولیت خود را در قبال اتفاقات مرحوم امینی ایفا کرده و به دقت در حال بررسی آن است، افزود: هدف ما این است که از این موضوع راضی نباشیم و هیچ کس راضی نباشد. رخ داده است و باید در چارچوب موازین قانونی با آن برخورد شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر رسیدگی به اصل موضوع، به موضوع دروغ پردازی نیز برخورد جدی می شود.

استاندار تهران در بخشی دیگر از سخنان خود به پرونده ای مربوط به فساد مالی برخی شهرداران برخی شهرها و همدستان آنها اشاره کرد و گفت: پرونده مربوط به فساد مالی مسئولان سابق شهرداری و همدستان آنها است که تاکنون در کوریزک گزارش شده است.دادگاه به این پرونده رسیدگی کرده و از نظر گستره فساد میدانی به صورت ویژه رسیدگی شد.

القاصی گفت: چهل و سه نفر به اتهام فساد مالی توسط مقامات شهری و همکارانشان محکوم شده اند. به همراه هشت پیمانکار و چندین کارمند شهرداری این مجتمع به اتهام ارتشاء، اختلاس، تحصیل مال غیرقانونی و تبانی به حبس های طویل المدت، جزای نقدی و انفصال از خدمات دولتی محکوم و دولت به مصادره دارایی و پرداخت 200 میلیارد تومان جریمه. این پرونده در حال رسیدگی ویژه است و رای بدوی اجرا خواهد شد.

در این نشست بابعی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کرد در هفته گذشته برای هشت رودخانه استان تهران سند مالکیت برای جلوگیری از تخریب و تعدی به حریم و حریم رودخانه ها تایید و صادر شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا