حوادث و رویدادها

دستگیری بیش از ۵۰۰۰ مجرم و کشف ۴۵۰ قبضه سلاح در لرستان

patc/ لرستان فرمانده انتظامی لرستان از اجرای طرح عملیات مشترک 45 روز گذشته در استان خبر داد و گفت: در این طرح 450 قبضه سلاح غیرمجاز کشف و 5 هزار و 234 متخلف دستگیر شدند.

سردار یحیی الهی گفت: برای افزایش ایمنی شهروندان استان، برنامه ارتقای امنیت اجتماعی با محوریت معاونت عملیات و حضور تمامی ماموران انتظامی، پلیس های تخصصی و شهرستان های تابعه برای کشف کالای قاچاق، مواد مخدر اجرا شد. جمع آوری تسلیحات، مهمات و … در چند فاز در مناطق آلوده و جرم خیز و محورهای مواصلاتی لرستان اجرا می شود.

وی افزود: در این برنامه 450 قبضه سلاح شکاری و جنگی، 206 فشنگ مهمات و 282 مورد دستگیری در این منطقه کشف شد.

مدیرکل امنیت عمومی استان گفت: در پاکسازی محدوده جرایم آلودگی در مجموع 626 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط و یک هزار و 703 فروشنده و خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

از دیگر نتایج این برنامه، ماموران ارشد انتظامی استان لرستان در ادامه کشف 450 کالای قاچاق به ارزش 43 میلیارد تومان، انهدام 12 باند، توقیف 325 دستگاه خودرو و دستگیری 428 نفر را در دستور کار خود قرار دادند.

الهی خاطرنشان کرد: در ادامه این برنامه 38 باند سارق شناسایی و 2 هزار و 235 فقره سرقت کشف شد.

مدیرکل امنیت عمومی استان در ادامه به انهدام 8 سارق مسلح از 3 باند در استان اشاره کرد و گفت: سارقان در تحقیقات پلیسی و بازرسی از مخفیگاه خود به 31 فقره سرقت اعتراف کردند و 1200 فقره سرقت شامل لوازم خانگی بود. در این سرقت از یک مغازه، یک دستگاه خودرو، کابل های برق و مخابرات، سه دستگاه خودرو و یک تیغه چوبی، 13 عدد فشنگ، یک عدد دستبند، یک عدد اسپری و یک خنجر استفاده شده است.

وی با اشاره به دستگیری 9 نفر متواری خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح یک هزار و 407 نفر متواری دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند و پلیس لرستان در مجموع 5 هزار و 234 نفر از مجرمان اقسام مختلف را دستگیر کرد.

ایرشی ضمن هشدار به مجرمان مبنی بر اینکه چتر اطلاعاتی پلیس لنگ نمی زند، از همکاری خوب مردم و مسئولان استان با پلیس لرستان در ادامه پیشبرد برنامه های تامین اجتماعی تشکر کرد و مانند همیشه به شهروندان توصیه کرد: خدمت رسانی به کارکنان کمک کند. دستیابی به هدف نهایی برقراری امنیت و آرامش مطلوب جامعه.

در نهایت کلانتری استان با سارقان مسلح و مجرمان دستگیر شده به صورت چهره به چهره گفت وگو کرد و در حین گفت و گو با آنها به افرادی که به فکر مجرمان بودند هشدار داد که پلیس طبق قانون با آنها قاطعانه برخورد خواهد کرد و با قاطعیت مخالفت کرد. راهزنان و سارقان مسلح و سلب امنیت و آرامش مردم از مصادیق بارز جنگ هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا