حوادث و رویدادها

دستگیری و بازداشت برخی از سرشبکه‌های کودکان کار

رئیس سازمان بهزیستی، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرستان تهران در خصوص برخورد دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با کودکان کار و شبکه های کودکان خیابانی توضیح داد: در بخش، برنامه مدونی اجرا شده و کارهای زیادی انجام شده است. بر روی این افراد انجام شده است که بسیاری از آنها دستگیر و بازداشت شده اند.

به گزارش patc، احمدی صدر دبیر ستاد اجتماعی استان تهران با اشاره به آخرین اقدامات این شهرستان برای مقابله و ساماندهی کودکان کار و خیابان اظهار کرد: در این راستا طی یک سال گذشته برخی ارگان ها ۳۲ برنامه جمع آوری این کودکان را اجرا کردند. برای اولین بار، اما بدون نتیجه، برنامه در واقع شکست خورد. .

وی با بیان اینکه شهرداری تهران طبق قانون هیچ تعهدی در قبال کودکان کار و خیابان ندارد، گفت: با این حال شهرداری تهران در قالب کمپ مخاطرات اجتماعی با این معضل برخورد کرد و در حال حاضر شهرداری تهران مدارس کار و خیابان را تعطیل کرده است. کودکان خیابانی این طرح در شهر تهران با فعالیت 30 مدرسه در این زمینه راه اندازی شده است.

رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهر تهران با بیان اینکه 80 درصد کودکان کار و خیابان را اتباع خارجی تشکیل می دهند، افزود: در این صورت وزارت کشور باید ورود کند و اجازه دهد این افراد به کشور خود بازگردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، وی از برخورد قوه قضائیه و نیروی انتظامی با باندهای کودکان کار و خیابان خبر داد و خاطرنشان کرد: در این اداره طرح مدونی بین این افراد راه اندازی شده است، بسیاری از افراد افراد دستگیر و بازداشت شده اند.

احمدی صدر به ساماندهی کار و اجرای برنامه جدید کودکان خیابانی در 3 ماه آینده اشاره کرد و گفت: این برنامه می تواند چالش ها و مشکلات حوزه را برطرف کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا