حوادث و رویدادها

دستگیری ۳۹۵ اوباشگر در تهران/ پلمب ۶۱ قمارخانه

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 398 اراذل و اوباش و مزاحم در پایتخت خبر داد و از کاهش 45 درصدی اقدامات مجرمانه تهران از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش patc، سردار حسین رحیمی ظهر امروز در اجرای مرحله چهارم طرح «مقامات» برای برخورد با اوباش و مزاحمان گفت: در اجرای این مرحله از طرح 398 نفر از اراذل و اوباش و مزاحم و مزاحم آنها دستگیر شدند. ، خرید و فروش مشروبات الکلی و مواد مخدر، ایجاد رعب و وحشت و قمار و … مرتکب اعمال مجرمانه شده است.

وی افزود: از افراد دستگیر شده در مجموع 26 قبضه سلاح و بیش از 10 هزار فشنگ کشف شد.

رحیمی کشف 10 دستگاه موتورسیکلت سنگین و سبک را از دیگر کشفیات طرح یکتادار اعلام کرد و اظهار داشت: در مرحله فعلی این طرح 180 مورد رسیدگی شده است.

وی با تاکید بر اینکه خط قرمز پلیس برای اصناف تبدیل واحدهای صنفی به محل تجمع اراذل و اوباش است، گفت: کافی شاپ ها، خانه های بهداشت و سایر اماکن به هیچ وجه نباید محل تجمع اراذل و اوباش باشد. البته این فضاها نیز زیر نظر نیروی انتظامی است و با این گونه موارد نیز برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در این مرحله به 1263 واحد صنفی اخطار، 96 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت خط قرمز برای همین جرم پلمب و به 111 واحد نیز اخطار داده شده است که با آنها برخورد خواهد شد. اگر مرتکب جرمی شوند تکرار.

وی در پاسخ به این سوال که بیشترین اراذل و اوباش در چه مناطقی دستگیر شده اند، گفت: این طرح در سراسر تهران اجرا می شود، دستگیری در شهرک سیر، حق سفید و…، نظام آباد، نارمک. مجیدیه، امیریه، 13 آبان، منیریه. ، جوادیه، نازی آباد، خانی آباد، مشیریه، فلاح و … دستگیر شدند.

رحیمی همچنین از رصد فضای مجازی و برخورد با گردانندگان سایت های مجرمانه خبر داد و گفت: در این زمینه در این مرحله از اجرا 89 سایت مسدود شد. .

وی همچنین برخورد قمارخانه ها را از دیگر برنامه های پلیس دانست و گفت: از ابتدای سال تاکنون 61 کازینو در تهران مسدود شده است. همچنین 140 سایت قمار شناسایی و مورد رسیدگی قرار گرفت.

او پرسید آیا اخیراً اوباش در تهران زیاد شده است؟ وی گفت: اگر یادتان باشد تا چهار پنج سال پیش ما در تهران موکب های درجه یک داشتیم که برخی از آنها تازه واردان و همراهان زیادی داشتند اما امروز به لطف اقدامات بسیار خوب وضعیت خیلی بهتر از قبل شده است. ما اراذل و اوباش جدیدی نداریم، این افراد را در مخفیگاه ها دستگیر کردیم، اساساً خبری از حضور آنها در خیابان برای نشان دادن قدرت نبود.

رحیمی افزود: بر اساس گزارش ما از ابتدای سال جاری تاکنون 45 درصد جرائم و جرایم مرتبط با اوباش تهران کاهش یافته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا