عمومی

دلایل فرهاد مجیدی برای جدایی

ما در آن زمان متوجه این موضوع شدیم. فهد مجیدی و استقلال هر دو به پیشرفت یکدیگر کمک کرده اند و حالا مربی جوان فوتبال ایران قصد دارد قدمی متفاوت بردارد و به یک چهره بین المللی تبدیل شود. ”

به گزارش patc و توسط “ورزش سه”، چیزی که هواداران استقلال از آن می ترسیدند بالاخره اتفاق افتاد. فرهاد مجیدی، سرمربی جوان و موفق آبی‌ها پس از یک دوره قهرمانی فراموش‌نشدنی با هواداران استقلال خداحافظی کرد و راهی امارات شد تا دوران مربیگری خود را به چالش بکشد.

فرهاد مجیدی در فصل گذشته بالاخره این شانس را پیدا کرد که از ابتدای فصل و به سلیقه خودش در باشگاه استقلال شروع به کار کند و نتیجه با برنامه ریزی دقیق این بود که معتبرترین قهرمان تاریخ لیگ برتر شود. گروهی از هواداران استقلال حتما از فرهاد مجیدی ناراضی هستند و فکر می کنند او وضعیت باشگاه را حفظ می کند. چالش در امارات قطعا مسیر سختی برای مربی جوان بوده است، اما شخصیت «فرهاد مجیدی شدن» او را متقاعد کرده است که این پیشنهاد را قبول کند.

مهم نیست که یک مربی یا بازیکن در مورد عشقش به باشگاه، رنگ و لباس چه می گوید، در نهایت شکی نیست که انگیزه شخصی و تمایل به پیشرفت شخصی برای همه مهمتر است. در فوتبال ایران بعد از انقلاب، سرمربی هیچ وقت فرصت کار در خارج از کشور را پیدا نکرد و علیرغم شایعاتی که درباره امیر قلعه نویی، یحیی گل محمدی یا علی دایی شنیده می شد، هرگز این اتفاق نیفتاد.

هرکسی در هر موقعیتی در دنیای فوتبال همیشه به فکر پیشرفت شخصی است و در واقع قدم بعدی است؛ پیوستن به تیم محبوب یا ملی یک کشور یا مهاجرت به خارج از کشور. شاید در این مرحله حتی اگر پیشنهادی هم وجود داشته باشد، نیمکت نشینی فرهاد مجیدی برای تیم ملی اتفاق خوبی نباشد و به همین دلیل حضور در لیگ امارات را انتخاب کرده و همچنان مربیگری خود را به چالش بکشد. حرفه.

الاتحاد کلبا (اکنون مقصد احتمالی سرمربی سابق استقلال) یک سال پیش با برانکو معامله کرد که البته ناکام ماند. حضور مربیان بین المللی و بازیکنان باکیفیت در لیگ امارات، امکانات فوق العاده و البته آرامش فراوان، فرهاد مجیدی را مجاب کرد تا از این فرصت استفاده کند و چنین مسیر مربیگری موفقی را در پیش بگیرد.

حتی با وجود یکی از حریفان احتمالی فرهاد مجیدی روی نیمکت تیم ملی (مثلاً به عنوان یکی از گل های پایانی) چنین اتفاقی رخ نداده است و موفقیت او در امارات او را در موقعیت مکانی بهتری قرار می دهد. امکان حضور روی نیمکت سایر تیم های مهم فوتبال امارات نیز وجود دارد که در واقع فرهاد مجیدی در صورت موفقیت جایگاه بالاتری در بازار مربیگری آسیا کسب خواهد کرد.

این یک علاقه شخصی به طبیعت همه مردم است، حتی اگر احیا شود. فرهاد مجیدی و استقلال هر دو به پیشرفت یکدیگر کمک کرده اند و حالا سرمربی جوان فوتبال ایران قصد دارد قدم های متفاوتی برای تبدیل شدن به یک چهره بین المللی بردارد.

البته این تصمیم ناگهانی مورد قبول هواداران احساسی استقلال قرار نگرفت و شاید مورد توجه مربی جوان و محبوب تیمشان قرار بگیرد. اما این واکنش زیاد دوام نخواهد داشت و فرهاد مجیدی حق دارد راهی را که می خواهد برود.

اما چالش ماندن در استقلال نیز می تواند به پیشرفت او کمک کند. در هر صورت، تیم او قطعاً اولین شانس قهرمانی خود را در فصل آینده خواهد داشت و حتی هواداران آبی ها هم اکنون رویای موفقیت در آسیا را با فرهاد مجیدی در سر می پرورانند. درستی یا نادرستی این تصمیم تنها به مرور زمان مشخص می شود. حتی مربیان موفق فوتبال ایران، مانند بلانکو یا استلا ماشن، روزهای سختی را در این کشور حاشیه خلیج فارس سپری کرده‌اند و این نگرش گاهاً غیر قابل تحمل ممکن است به زودی گوی سبقت را از فرهاد مجیدی بگیرد.

«فرهاد مجیدی شدن» باعث شد دوباره همه را شگفت زده کند و برای آینده اش تصمیمی متفاوت بگیرد. ستاره کاریزماتیک در سه دهه گذشته با تصمیم ناگهانی خود همه را غافلگیر کرده بود و حالا فوتبال امارات را برای برداشتن قدم بعدی خود انتخاب کرده است. “البته چند ماه دیگر زمان بهتری برای ارزیابی درستی تصمیم مدیر موفق و محبوب استقلال خواهد بود، اما شکی نیست که فرهاد مجیدی نقش فوتبال را در رده مربیگری تصور می کند. روزهای درخشان و پست های مهم. مغز او.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا