ورزشی

دیدار رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام با رییس کمیته ملی المپیک

به گزارش خبرگزاری patc؛ دکتر سالیش امیری رئیس کمیته ملی المپیک با رافائل سانتونیا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی، نصرالله سجادی مشاور ارشد رئیس جمهور در اعلام دکترای روابط عمومی فدراسیون بدنسازی، کیکوس سعیدی دبیرکل، مدیر امور بین الملل فدراسیون بدنسازی دیدار و گفتگو کرد. کمیته ملی المپیک، فرید فتاحیان، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران، عبدالمهدی نصیرزاد، صادق هاشمی رئیس کمیته روابط بین الملل و … حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار دکتر سلیش امیری ضمن خیر مقدم به وی گفت: نصیر زاد توانایی های جدیدی در فدراسیون پرورش اندام ایجاد کرده است و قطعا در آسیا و بین المللی به موفقیت های بزرگتری دست خواهد یافت و هدف او قدرت جهانی شدن تیم ملی است. کمیته المپیک و وزارت ورزش هم از او حمایت می کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر جایگاه قهرمان پرورش اندام ایران در آسیا و جهان، از رافائل ساندونیا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام خواست تا به جمهوری اسلامی ایران کرسی های جهانی بیشتری بدهد و از نصیر زاد در این زمینه حمایت کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و تمرکزی که بر روی نهضت پاک داریم جای بسی خوشحالی است که نصیرزاده در سال گذشته گام های جدی برای ایجاد نهضت پاک برداشت.

دکتر صالحی امیری افزود: با توجه به اینکه آکادمی ملی المپیک یکی از 12 آکادمی برتر جهان است و در 4 سال گذشته 300 جلسه تمرینی برگزار کرده است، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کافی برای میزبانی جلسات آموزشی داریم و سال 2022، توسعه آموزش های داخلی، آسیا و بین المللی را نیز در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی گفت: «از شما دعوت می‌کنم از این مرکز دیدن کنید تا با ایجاد روابط نزدیک‌تر با ما، میزبانی و برگزاری جلسات آموزشی در سطح آسیایی و بین‌المللی را داشته باشید.

رافائل سانتونیا، رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی اسپانیا، گفت: ما معتقدیم که ورزش، به ویژه بدنسازی، نه تنها بدن را تغذیه می کند، بلکه به کاهش استرس، بهبود سلامت روان و بهبود روحیه کمک می کند، اما توجه به این نکته ضروری است که تنها با ورزش امکان پذیر نیست، نیاز به یک سبک زندگی مناسب اعم از تغذیه و ورزش مناسب دارد، نقش آموزش برای رسیدن به این سبک زندگی بسیار مهم است و خوشحالم که توجه ویژه ای به آموزش دارید. خوب.

وی ادامه داد: بدنسازی با شاخه های مختلف تناسب اندام و بدنسازی میلیون ها طرفدار در سراسر جهان دارد، بنابراین ما آن را بیشتر یک ورزش می بینیم تا یک ورزش و بیشتر یک سبک زندگی؛ در واقع ورزش قهرمانی بسیار مهم است. ، اما در پشت پرده ما باید به وضوح راه درست زندگی را بیان کنیم و ماموریت ما باید استراتژیک باشد.

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام افزود: موضوع مبارزه با دوپینگ و افزایش آگاهی در این زمینه برای ما بسیار مهم است و در حالی که به شدت پیگیر هوتن هستیم، موضوع آموزش مبارزه با دوپینگ نیازمند آموزش بیشتر مدیران و نسل جوان است. “زیرا ریشه کن کردن دوپینگ و همچنین کسانی که دوپینگ و مصرف مواد مخدر را گسترش می دهند بسیار مهم است تا نسل های جوان بتوانند به جنبش پاک روی آورند.

وی ادامه داد: با وجود شیوع بیماری عروق کرونا ویروس، رقابت جهانی با 102 کشور داشتیم و به تازگی چالش تناسب اندام را با 40 کشور جدید آغاز کرده ایم و انتظار نداریم افراد بیشتری در آن شرکت کنند.

سانتونجا در خاتمه با ابراز قدردانی و افتخار از حضور خانواده تناسب اندام و جهانی بدنسازی ایران، تاکید کرد: انتظار داریم مسابقات بعدی در آذرماه امسال به میزبانی ایران و با حضور کشورهای پنج قاره جهان برگزار شود.

عبدالمهدی نصیرزاده نیز در بخشی از این دیدار گفت: از حمایت های رئیس کمیته ملی المپیک ایران تشکر می کنم و امیدوارم بدنسازی مانند بازی های آسیایی 2006 در این رقابت ها باز هم حضور داشته باشد، به ویژه به دنبال میزبانی بین المللی هستیم. میزبانی مسابقات جهانی پرورش اندام 2023 که امیدوارم با همکاری فدراسیون جهانی پرورش اندام نهایی شود.

دکتر سلیش امیری رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: به زودی موضوع بدنسازی و پرورش اندام در بازی های آسیایی را با شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا در میان خواهم گذاشت که کمیته ملی المپیک پرونده را نهایی کند. که به طور کامل حل خواهد شد.” بائو.

پس از این دیدار، رافائل سانتونیا و عبدالمهدی نصیرزاد از امکانات آکادمی ملی المپیک بازدید کردند.

بیشتر بخوانید:

258 251

دکمه بازگشت به بالا