بین الملل

دیدار نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و اداره پزشکی قانونی چگونه گذشت؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از استان ایلام، بنا به تاکید دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و بهروز ناصری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام، این دانشگاه و کادر آموزشی آن و … دانشگاه حرفه ای، صنعت و جامعه، دیدار در محل با نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی ایلام پزشکی قانونی در ایلام برگزار شد.


بیشتر بخوانید:

دانشگاه آزاد اسلامی با پزشکی قانونی بوشهر تفاهم نامه امضا کرد


این جلسه به ریاست مهرشاد طهماسبی رئیس پزشکی قانونی استان ایلام برگزار شد و دانشکده ما به معرفی توانمندی های علمی پژوهشی، آزمایشگاهی و نیروی انسانی خود پرداخت.

رئیس پزشکی قانونی استان ایلام با بیان اینکه پزشکی قانونی به عنوان یک نهاد مستقل زیر نظر قوه قضائیه ماموریت دارد، گفت: معاینات کالبد شکافی تنها بخش کوچکی از فعالیت های این گروه معاینه زنان و مردان، معاینات روانپزشکی است. ، سقط جنین، بالینی و .. از دیگر فعالیت های کانون می باشد.

مهرشاد طهماسبی امکان ارائه آمار آسیب شناسی را برای جامعه شناسان، روانشناسان و سایر موضوعات پژوهشی می داند و می گوید: با توجه به رسالت دولت این مجموعه، برخی فعالیت های ویژه توسط مراکزی مانند موسسه پزشکی قانونی انجام می شود.

وی با ابراز خرسندی از تعامل با دانشگاه ها، همکاری با صاحب نظران در حوزه های مختلف را راهی برای توسعه هر سازمانی دانست.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام در مورد مطلوبیت ارائه خدمات، تحقیقات کاربردی، بررسی داده های آماری، روندها و پیش بینی های پیگیری، راهکارهای مناسب برای حل معضلاتی از قبیل تصادفات، درگیری ها و مخاطرات اجتماعی با همکاری آزمایشگاه های دانشگاه، مقالات دانشجویی مرتبط و تهیه انیمیشن های آموزشی برای پیشگیری از وقوع جرم نیز ذکر شده است.

دانشگاه باید مرکز حل مشکلات باشد

استادیار و عضو هیأت علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام در مورد نقش آموزش، پژوهش و دانشگاه در «صنعت، جامعه و زندگی» مردم و همچنین ظرایف علوم رفتاری و ارتباط آن با پرسش روانشناختی افراد.

شهرام مامی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها و دانشگاه ها آماده حل مشکلات هستند و روی آن کار می کنند.

حسین پیمان، استادیار گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام نیز بر لزوم ارتباط موثر دانشگاه با جامعه و همچنین تشکیل کمیته یا شورای مشترک دانشگاه و پزشکی قانونی تاکید کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ایلام نیز در سخنانی از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان با بیش از یک میلیون دانشجو و 30 هزار پرسنل و فضای فیزیکی به این موضوع اشاره کرد. دانشگاه دانشگاه استان ایلام

رحمت الله محمدی پور افزود: با کمک 200 نفر از اعضای هیأت علمی تمام وقت در رشته های مختلف و بیش از این تعداد نیروی متخصص، بیش از 6000 دانشجو (که حدود نیمی از آنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند) دارای آزمایشگاه های مجهز، ورزشی هستند. مراکز رشد، خانه‌های نوآوری، مراکز تحقیقاتی، استودیوهای کامپیوتر، آزمایشگاه‌های زبان، مهمان‌خانه‌ها، سیستم‌های اینترنتی مناسب، فضاهای آموزشی کافی، کتابخانه‌ها، فضاهای فرهنگی، سلف‌سرویس و… با دسترسی مناسب در شهر، فضایی را فراهم می‌کنند. که مردم می توانند استفاده کنند. از تسهیلات بانکی بسیار مناسب و بی سابقه درس می گیرند.

وی در سخنانی از سیاست‌های مرتبط با صنعت، جامعه و جامعه برای حل بحران‌ها و مشکلات گفت: دانشگاه‌ها باید محور حل مشکلات باشند و اساتید برای ایجاد نقش‌های «حرفه‌ای، صنعتی و اجتماعی» تلاش کنند.

امضای تفاهم نامه همکاری و تشکیل کمیته مشترک پزشکی قانونی و دانشگاه از مهمترین محورهای این نشست بود.

بررسی ارتباط بین ژن ها و نژادهای مختلف، بررسی امکان نمونه های ژنتیکی در آزمایشگاه های دانشگاهی، استفاده از آمار واقعی در تحقیقات، تکامل و تغییرات بنیادی در علم، آینده پژوهی، تیم های مشاوره تحصیلی، آمار در مطالعات مختلف و آرش نادمی، استادیار آمار، احمد مومنی، استادیار حقوق، اختر سلطانی و علیرضا، استادیار گروه الهیات، به بحث در مورد فناوری، ثبت احوال پزشکی، پروژه های تحقیقاتی کاربردی و … پرداختند. رنگین، استادیار فیزیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و جواد فیض اللهی، استادیار مدیریت صنعتی مورد بررسی قرار گرفتند.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا