ورزشی

دیپلماسی ورزشی و توسعه روابط

نتایج سفر وزیر ورزش به قطر: دیپلماسی ورزشی و روابط توسعه

رئیس دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان به تشریح دستاوردهای دکتر سید حمید السجادی در قطر پرداخت.

به گزارش خبرگزاری patc؛ محمدحسن تاجی زاد در سفر وزیر ورزش و جوانان به قطر گفت: در این سفر جلسات متعددی با مقامات قطری برگزار شد که در قطر با جمهوری اسلامی ایران دیدار و تیم های جمهوری اسلامی ایران به قطر سفر کردند. استادیوم و اماکن ورزشی.»

وی با اشاره به دیدار وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران با وزیر ورزش و جوانان قطر افزود:

همچنین در نشست ویژه وزارت ورزش و جوانان قطر و مسئولان وزارت ورزش و جوانان ایران، مقرر شد هیئت کارشناسی قطر به زودی تفاهم نامه اجرایی را با وزیر ورزش و جوانان قطر امضا کنند و این امر را اجرایی کنند. تفاهم نامه به ایران

تاجی زاده به دیدار دکتر سید حمید سجادی با تیم ملی بسکتبال جوانان ایران اشاره کرد و گفت: این دیدار یک قدرت معنوی برای ملی پوشان است. الزامات میدانی برای بسکتبالیست ها، وزیر ورزش و جوانان دستور داد تا ورزشگاه افراسیابی. در اختیار تیم ملی جوانان برای تمرین تا آماده شدن زمین برای فدراسیون بسکتبال اختصاص یافته به ورزشگاه آزادی.

از دیگر نتایج این سفر می‌توان به تمایل قطری‌ها برای استفاده از محصولات دانش‌بنیان ساخت ایران برای معلولان و همچنین همکاری تیم‌های حرفه‌ای ورزش‌های همگانی دو کشور در توسعه و استفاده مشترک از نرم‌افزار ارائه‌شده خبر داد. او هشدار داد. مقررات وزارت ورزش و جوانان قطر در مورد ورزش های همگانی.» او خاطرنشان کرد که این زمینه را فراهم می کند.

تاجی زاده افزود: در عین حال تمایل قطری ها به راه اندازی دیپلماسی جوانان از دیگر نتایج این سفر است که مورد توجه دو طرف قرار گرفته و برنامه اجرایی آن در شرف تدوین است و تیم های نخبه جوانان ایران و قطر با یکدیگر ارتباط برقرار خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی جوانان قطر گفت: از وزارت ورزش و جوانان برای حضور در این نشست دعوت شد و پیشنهاد برگزاری نمایشگاه مشترک جوانان ایرانی و قطری در حوزه های مختلف را مطرح کرد.

تاجی زاده گفت: با توجه به اینکه یکی از اقدامات دولت سیزدهم گسترش روابط بین الملل در همه عرصه ها است. هدف وزارت ورزش و جوانان توسعه روابط بین المللی در دو حوزه ورزش و جوانان با نظارت وزیر ورزش و جوانان است.

رئیس دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان در پایان تاکید کرد: اعلام آمادگی وزارت ورزش و جوانان قطر برای استفاده از اماکن ورزشی و کمپ های کوهستانی ایران از دیگر موارد مطرح شده بود. در این بازدید مورد استقبال قرار گرفت.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا