بین الملل

رئیس رژیم صهیونیستی ممکن است به ترکیه سفر کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین patc، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه گفت: اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل ممکن است به زودی به ترکیه سفر کند.

اردوغان به نقل از رجب طیب اردوغان، رئیس بخش ترکی پایگاه خبری خاورمیانه گفت:

اردوغان ساعاتی پیش از ارسال گاز اسرائیل از طریق ترکیه به اروپا استقبال کرد. وی گفت: اگر گاز اسرائیل به اروپا برود، تنها از طریق ترکیه خواهد رفت.

در سال 2016، ترکیه و رژیم صهیونیستی پس از چندین سال تنش بر سر واردات گاز رژیم صهیونیستی مذاکره کردند، اما با عصبانیت آنکارا از اقدامات ضد بشری تل آویو در بیت المقدس و غزه، این مذاکرات با شکست مواجه شد.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، از پروژه خط لوله ای که به دنبال انتقال گاز رژیم صهیونیستی به اروپا از طریق قبرس بود، حمایت کرد. هفته گذشته، دولت جدید ایالات متحده بی سر و صدا حمایت خود از این طرح را پس گرفت و دلایل خود را برای این اقدام در یادداشتی غیررسمی به دولت یونان توضیح داد.

دولت بایدن در آن یادداشت، این پروژه را منبع تنش و بی‌ثباتی در منطقه خواند و مدعی شد که جرقه‌ای درگیری بین ترکیه و «کشورهای منطقه» خواهد داشت.

ترکیه و رژیم صهیونیستی از ماه می 2018 بدون سفیر هستند – در پی افزایش حملات صهیونیست‌های آنکارا به نوار غزه و تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای انتقال سفارت از تل‌آویو به قدس اشغالی، سفیر اسرائیل را به این بهانه اخراج کرد.

انتهای پیام/توصیه ها در صفحه اصلی

دکمه بازگشت به بالا