بین الملل

رئیس سازمان انرژی اتمی: هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن ایام جهاد گفت: گرامیداشت جهاد در اصل نماد احترام به عزت و شرف، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و ایثار است. قربانی. باور کن و به «می توانم» معنا بده.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل گفت: دشمن همواره به دنبال آسیب رساندن و تضعیف جمهوری اسلامی ایران است به همین دلیل برنامه های زیادی برای سرپوش گذاشتن بر سفر رئیس جمهور به نیویورک دارند.

اسلامی همچنین گفت: پیوستن ایران به گروه شانگهای پس از سال ها تلاش بسیار یک دستاورد بسیار مهم است و ایران به عضویت گروه شانگهای پذیرفته شده است.

وی گفت: بیش از 60 درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو گروه شانگهای هستند و همچنین نزدیک به 60 درصد از ذخایر انرژی جهان در این منطقه قرار دارد که بیشترین فرصت برای توسعه، سرمایه گذاری و پیشرفت را دارد. اصولاً حتی اگر قدرت های جهانی با ما همکاری نکنند، همکاری با کشورهای عضو برای پیشرفت و توسعه کافی است که این یک محدودیت است زیرا در شانگهای فرصت های بی پایانی پیش روی اعضاست.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: کسانی که تلاش می کنند ایران را منزوی کنند، این دستاورد را تحمل نخواهند کرد.

اسلامی گفت: همچنین همزمان با مراسم البهن توطئه ای را در عراق به راه انداختند تا اوضاع کشور را متشنج کنند و اجازه ندهند مراسم البهن برگزار شود.

وی تاکید کرد که بر اساس گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی، برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران انحرافی ندارد. بنابراین نمی توانند با اغتشاش اهداف خود را پیش ببرند.

معاون رئیس جمهور افزود: اکنون بر اساس مفاد توافقی که انجام شده و به روز شدن مذاکرات، طرف مقابل متوجه شده است که شرایط جمهوری اسلامی ایران برای اعمال فشار بر ما کافی نیست. آنها می توانند با اقدامات روانی و سیاسی و استفاده از اهرم فشار و تحریم از ما امتیاز بگیرند و با امتیاز گرفتن ایران را تضعیف کرده و اهداف خود را پیش ببرند تا سریعتر به نتایج مطلوب خود برسند.

اسلامی با بیان اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: هفته بزرگداشت دفاع مقدس اساساً نماد عزت و افتخار، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و خودباوری است.

وی گفت: همانطور که می دانید مهمترین معمای دفاع الهی این است که رزمندگان ما تمام محاسبات نظامی و رزمی را که برای شکست ایران اندیشیده اند شکست داده و تمام نقشه های دشمن را خنثی کرده اند. این نیز به دلیل اتحاد ملت و توکل به خداوند متعال و امید به یاری خداوند است.

اسلامی ادامه داد: رزمندگان ما دست خالی وارد میدان نبرد می شوند و با غلبه بر دشمن و تصرف تجهیزات می توانند ارتش تشکیل دهند. این ظرفیت سازی به حول و قوه الهی و با شجاعت و صلابت امر و رهبری حضرت راحل و مقام معظم رهبری بعد از ایشان و در شرایطی از این قبیل توسعه راه بحمدالله انجام می شود. اکنون شاهد بنیان مستحکم این کشور هستیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: شاهد بهبود و روند رشد در وضعیت اقتصادی کشور هستیم. در دوره کووید 19 میانگین نرخ رشد اقتصادی جهان حدود 2 درصد بوده و کشورمان نیز به دلیل تحریم ها و شرایط کووید 19 به رشد اقتصادی دست یافته است.

وی تاکید کرد: به جای ناامیدی باید کار و تلاش را در دستور کار قرار دهیم و ایثارگرانه برای پیشرفت کشور گام های محکم برداریم تا خداوند به بخش های زیرساختی، فناوری و صنعتی مورد نیاز برای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی افزایش یابد. و آسیب پذیری های ما از بین خواهد رفت تا کیفیت زندگی و معیشت مردم در شرایط مختلف بهبود یابد و در اقتصاد ملی نقش آفرینی کند.

اسلامی ادامه داد: در هفته دفاع مقدس با همه شهدای انقلاب اسلامی و ائمه اطهار میثاق می گذاریم، نه از غفلت، بلکه مصمم به انجام کارها و ارائه خدمات فراتر از انتظار هستیم، جایی که باید باشیم را پیش بینی کنیم.

وی تاکید کرد: برای خدمت رسانی و مسئولیت پذیری نباید بهانه ای داشت و باید با جدیت بیشتر و با دغدغه بیشتر شاهد پیشرفت سریعتر سازمان و در نهایت شاهد امور ملی و عزت ملت ایران باشیم.

310310

دکمه بازگشت به بالا