برترین های کار و کسبعمومی

راهنمای انتخاب بهترین مارک چسب کاشی

معرفی چسب کاشی و سرامیک ساتکس منجر به نصب آسان این تجهیزات ساختمانی در مکان های مورد نظر می شود. این روزها دسته بندی های مختلفی از این چسب ها در بازارهای فروش عرضه می شود و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برای انتخاب چسب مناسب باید به ویژگی های این محصولات و نوع استفاده از آن ها توجه کرد و بر اساس آن بهترین مدل را از بین برندهای موجود در بازار انتخاب کرد. در ادامه نکاتی را برای خرید این محصولات ارائه می دهیم.

مهمترین نکات خرید چسب کاشی و سرامیک

در معرفی چسب سرامیک و کاشی ساتکس با ویژگی های مهم این محصولات آشنا می شوید. برخی از ویژگی های این چسب ها برای چسباندن بهتر سرامیک ها و کاشی های ساختمانی در نظر گرفته شده است. در زیر می توانید این موارد مهم را مشاهده کنید:

کیفیت چسب مورد نظر مهمترین عامل در خرید آنها می باشد.

استانداردهای ساخت چسب مورد نظر نیز در این زمینه لحاظ می شود.

قیمت مناسب این چسب ها نیز یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید آنهاست و باید مورد توجه قرار گیرد. البته فقط به قیمت پایین این محصولات بسنده نکنید و سایر ویژگی های کیفی هر کدام را نیز بررسی کنید.

پس از خرید چسب ساتکس از فروشگاه رضایی باید مراقب نحوه نگهداری آن ها باشید تا در هنگام استفاده بیشترین تاثیر را برای اهداف و مقاصد شما داشته باشند. به این ترتیب کیفیت چسب در حد بهینه است و خاصیت اولیه خود را از دست نمی دهد.

معرفی چسب کاشی و سرامیک ساتکس

نسل جدید مصالح مورد استفاده در مراحل نصب سرامیک و کاشی ساختمانی با نام ساتکس ارائه می شود. این مواد چسبنده به صورت خصوصی با مواد اولیه تولید می شوند و در اختیار صنعتگران ساختمانی قرار می گیرند. در ساختار آنها از موادی مانند سیمان، الیاف منتخب، مواد مصنوعی و افزودنی های مختلف استفاده شده است. فرمولاسیون این چسب ها دارای استانداردهای بسیاری بوده و مورد تایید سازمان های بین المللی نیز قرار گرفته است.

در معرفی چسب سرامیک و کاشی ساتکس، مشخصات فنی این محصولات نیز مورد توجه قرار گرفته است. هر کدام از آنها پس از فرآیند اختلاط چگالی 1.6 دارند. تراکم حجمی این اقلام نیز 1.4 تعیین شده است. زمان آماده سازی چسب در حدود 40 تا 45 دقیقه تعیین می شود. به این ترتیب در سریع ترین زمان ممکن مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این چسب ها پس از اعمال روی سطوح مورد نظر به مدت 24 ساعت دور از دسترس باقی می مانند. برای تمیز کردن آنها از حلال هایی مانند آب استفاده می شود. به این ترتیب استفاده از آنها در فرآیندهای ساخت و ساز بسیار آسان است.

مراحل اجرای چسب ساتکس

در چسب ساتکس مراحل اجرای آن بر روی سطوح مورد نظر نیز در نظر گرفته شده است. برای اعمال این چسب ها باید چندین مرحله مهم را طی کنید. به این ترتیب از این چسب ها استفاده بهتری خواهید کرد. برخی از مراحل اجرای آنها را در زیر بررسی خواهیم کرد:

استاندارد سازی سطوح مورد نظر

ابتدا باید سطوح مورد نظر را برای اجرای این چسب ها آماده کرد. این سطوح باید دارای ویژگی های فنی و خصوصی باشند. پایداری، ظرفیت بارگذاری و ابعاد این سطوح در این زمینه در نظر گرفته شده است. بررسی تمیزی و عدم آلودگی این سطوح نیز یک اصل کلیدی است و برای اجرای بهتر این چسب ها باید مورد توجه قرار گیرد. در صورت وجود لایه های رنگی و لاکی روی سطح مورد نظر از ابزارهای مکانیکی برای حذف آنها استفاده می شود. علاوه بر این، هرگونه تخلخل روی سطوح نیز با استفاده از پرایمر از بین می رود.

تنظیم اختلاط مواد چسب

در معرفی چسب کاشی و سرامیک ساتکس بررسی روش استفاده از آن بسیار مهم است. برای استفاده صحیح از این چسب ها باید مراقب ترکیب آن ها با آب باشید. در این راستا هر 25 کیلوگرم چسب با 6 لیتر آب مخلوط می شود. در این فرآیند برای به دست آوردن ملات بدون کلوخه از ابزارهایی مانند همزن مخصوص استفاده می شود. در حین تهیه این محلول به ازای هر ده دقیقه مخلوط کردن و هم زدن محلول باید ۲ دقیقه استراحت کنید.

چسب بزنید

پس از تنظیم مخلوط چسب مورد نظر، نوبت به اعمال آن بر روی سطوح می رسد که با استفاده از ابزارهایی مانند ماله مرطوب و شانه های تراز انجام می شود. مواد مورد نظر برای چسباندن با اعمال فشار در محل های مربوطه بر روی سطوح قرار می گیرد. سپس چسب باقی مانده را با استفاده از اسفنج زیر کار تمیز کرده و اثری از آن روی سطوح باقی نماند.

استفاده از دوغاب

برای پرکردن درزهای بین کاشی و سرامیک از دوغاب در 24 ساعت آینده پس از چسباندن چسب استفاده می کنند. در این راستا از عایق های الاستومری نیز استفاده می شود که در حفظ استحکام کاشی و سرامیک در قسمت های نصب شده نقش موثری دارند.

مهمترین ویژگی های چسب کاشی و سرامیک

در معرفی چسب کاشی و سرامیک ساتکس بررسی ویژگی های مهم این محصولات بسیار حائز اهمیت است. این چسب ها در برابر عوامل محیطی مقاومت قابل توجهی دارند و به همین دلیل استفاده از آنها مزایای بی شماری را برای مشتریان به همراه دارد. مقاومت آنها در برابر عوامل جوی، گرما و یخبندان بسیار بالاست و به همین دلیل در محیط های خارجی و داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. به این ترتیب هیچ محدودیتی برای استفاده از این محصولات وجود ندارد.

مقاومت آنها در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید نیز بسیار بالاست و توجه مشتریان را به خود جلب می کند. مقاومت خمشی این محصولات بسیار بالاست و همین موضوع نیز بر مزایای استفاده از آن می افزاید. با استفاده از این چسب ها می توانید به راحتی کاشی های آسیب دیده خود را تعمیر کنید. نفوذناپذیری این ماده در برابر آب نیز از دیگر ویژگی های کیفی آنهاست.

چسبندگی این چسب در دراز مدت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. به همین دلیل صنعتگران این اقلام را در زمره بهترین چسب های صنعتی قرار می دهند. هر مدل از این چسب ها برای مصارف مختلفی استفاده می شود.

نتیجه گیری نهایی

در این گزارش به معرفی چسب کاشی و سرامیک ساتکس، یکی از پرطرفدارترین چسب های صنعتی در زمینه ساخت و ساز می پردازیم که از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار است. هر مدل از این چسب ها با استانداردهای کیفی زیادی همراه است و به همین دلیل به فروش بالایی رسیده است. انواع چسب کاشی و سرامیک در مدل های پودری، خمیری و … ارائه می شود. در بین این مواد چسب های ساتکس از نظر کیفیت در جایگاه بالاتری قرار دارند. این محصولات استحکام کاشی و سرامیک ساختمانی را افزایش می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت رضایی مراجعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا