عمومی

رتبه سوم استان سمنان در احیای صنایع/ ۶۴ واحد از رکود خارج شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید محمدرضا هاشمی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین، با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم برای بهبود تولید و اشتغال، اظهار داشت: در دولت فعلی 64 درصد واحدهای متوقف شده در استان سمنان تولید را از سر گرفته اند و در سال جاری سمنان پس از تهران و کرمانشاه در رتبه سوم کشوری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم در مجموع 189 واحد صنعتی راکد در سطح استان سمنان شناسایی شد، تاکید کرد: بهبود بیش از 30 درصدی در این مدت موجب تثبیت اشتغال چشمگیر در استان شده است.

موانع تولید را از بین ببرید

استاندار سمنان با بیان اینکه برخی از واحدهای راکد دارای مشکلات نقدینگی بودند که با تسهیلات و جایگزینی سرمایه گذار و غیره این مشکل برطرف شد، گفت: برخی دیگر با مسائل حقوقی همراه بود که باعث رکود واحدهای تولیدی و همچنین مسائل فنی و مدیریتی شد. بازار فروش، ماشین آلات قدیمی و … یکی از دلایل رکود تاسیسات صنعتی است که پس از سختی کار، برخی از تاسیسات تولید را از سر گرفتند.

هاشمی با بیان اینکه 37 درصد صنایع راکد استان تهران از رکود خارج شده اند، گفت: رتبه اول کشور و سمنان پس از کرمانشاه در رتبه سوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه تسهیلات بند 18 قانون اشتغال و تولید، تسهیلات سفر رئیس جمهور و سرمایه در گردش بند 16 از جمله منابعی است که می تواند اکثر نیازهای واحدهای راکد را تامین کند، ادامه داد: روند تولید واحدها در سال 94 ادامه دارد. استان و تا پایان سال جاری تعداد افزایش خواهد یافت.

دکمه بازگشت به بالا