فرهنگ و هنر

رسالت هنرمند تزریق امید به جامعه است

patc/ اردبیل رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به اینکه رسالت این هنرمند تزریق امیر به جامعه است، گفت: لازم است سینماگران با خودآگاهی و شناخت ارزش های جامعه به کار روایتگری و تصویرسازی بپردازند. شهر و استان».

اختتامیه نهمین هفته فیلم و عکاسی انجمن فیلم جوانان استان اردبیل و هشتمین دوره جشنواره استانی فیلم اردبیل شب گذشته با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور و جمعی از کارگردانان، مسئولان و سینماگران برگزار شد. با حضور “در فرهنگسرای بانوان اردبیل” “آسیب های اجتماعی” برگزار شد.

محمد خزاعی در این مراسم با اشاره به خلاقیت و ایده‌های فوق‌العاده سینماگران استان اردبیل در تهیه و پخش آنونس‌ها و کلیپ‌ها، گفت: در دوران پس از تاج، تشکیل جشنواره‌های صنفی و اجتماعات فیلم، بهانه‌ای ارزشمند است. تا هنرمندان دیده شوند.”

وی افزود: استان اردبیل نیروی انسانی زیادی در زمینه تولید فیلم دارد اما با کمبود زیرساخت ها و سینما مواجه است. از این رو در نظر داریم تا پایان دولت سیزدهم با حمایت و همکاری سازمان سینمایی، استانداری، اداره کل ارشاد فرهنگی و دستگاه اجرایی استان، ساخت یک دستگاه مجهز، مدرن و سالن به روز بیشتر وجود دارد.

وی با بیان اینکه لازم است سینماگران با خودآگاهی و شناخت ارزش های جامعه، شهر و استان خود به روایت و تصویرسازی بپردازند، خاطرنشان کرد: رسالت این هنرمند ایجاد امید در جامعه است. به دلیل سرمایه، امید به توسعه و ارتقای تغییرات اجتماعی وجود دارد.

وی ادامه داد: جامعه و مردم فیلم‌های ناامیدکننده را تحمل نمی‌کنند، خلاف ارزش‌های اجتماعی و خانوادگی است که شاید یکی از مهم‌ترین دلایل دور نگه داشتن خانواده‌هایشان از سینما و به طور کلی دوران بعد از تاج و تخت باشد. از همان محتوای بی ربط.”

به نظر او نهاد مقدس خانواده با مفاهیم و اخلاقی چون همدلی، امید، روحیه تعاون و تعاون اجتماعی تجسم و معنا می یابد و فیلم های ما باید گویای ارزش های خانواده و تقویت و اعتلای آن باشند.

غزائی با بیان اینکه جامعه از تصاویر زیبا، الهام بخش و حماسی استقبال می کند، گفت: تصاویر زیبا بسازید و با دید اجتماعی و جهانی دقیق فیلم بسازید. به قول بزرگان حقیقت هنر ایجاد روزنه ای از امید و نور است.

رئیس سازمان سینمایی گفت: فیلم می تواند نقش مهمی در کاهش یا حتی افزایش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

وی ادامه داد: فیلم ها ممکن است با نمایش و القای سبک زندگی غربی، پدیده شوم مدرنیسم را برانگیزند که در صورت نادیده گرفتن آن از سوی هنرمندان و نخبگان اجتماعی، تغییراتی در هویت ملت ها، تاریخ ها، ادیان و جوامع در حال گذار ایجاد می شود. دراز مدت.”

خزاعی گفت: رسانه های سینمایی، تلویزیونی و رسانه ای به عنوان شمشیرهای دولبه عمل می کنند که در صورت بی توجهی و بی توجهی به هویت فرهنگی و نظام اخلاقی یک جامعه آسیب وارد می کند، بنابراین فیلم به عنوان نظام آثار تصویری حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه گاهی اوقات آثار موجود در فیلم ها با جریان مدرنیسم و ​​مصرف گرایی و گسترش سبک زندگی غربی همسو به نظر می رسد. فکر.

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا در فیلم های خود زندگی اسلامی و ایرانی را بر اساس آموزه های دینی و ساختار فرهنگی جامعه و تاریخ خود برجسته کنیم و نهضت بازگشت به خود را در فیلم های ایرانی احیا کنیم.

به گزارش patc، مهدی آذرپندار، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان کشور گفت: از آخرین تجهیز دفاتر انجمن فیلم جوانان در سراسر کشور 12 سال می گذرد و تلاش زیادی برای تجهیز این دفاتر داریم. عضو انجمن ملی فیلم جوانان. بنابراین، تا پایان سال، اتفاقات خوبی در آن جبهه رخ خواهد داد.

او که از استعدادهای استثنایی در سراسر استان صحبت کرد، خواستار فعالیت بیشتر سینماگران شد.

عبدالله بحرالارومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانداری اردبیل درباره آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره گفت: در این جشنواره 98 فیلم به نمایش درآمد که از این تعداد 47 فیلم به جشنواره راه یافتند، جشنواره فیلم، مسابقه و 17 مستند.

وی افزود: به تعویق انداختن نهمین و هشتمین جشنواره استانی فیلم مر اردبیل به مدت پنج سال به میزبانی فیلم و عکس جوانان استان مایه مباهات و خرسندی است، بگذارید با قدرت بیشتر و توان ادامه دهیم.

گفتنی است در این جشنواره از خواهر شهید شاهین قدیری معصومی از فعالان سینمایی اردبیل تجلیل شد.

این مراسم را یزدان عشیری، اصغر فارسی و محمدرضا سوقندی رئیس سازمان سینمایی همراهی می کردند.

دکمه بازگشت به بالا